Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jejkowice rozbudowują kanalizację. Gmina otrzymała dotację na realizację inwestycji

Facebook Twitter

Kilka dni temu władze gminy podpisały umowę na budowę kolejnego etapu kanalizacji. Prace na ulicach Głównej i Poprzecznej rozpoczną się już za kilka tygodni. Chociaż nie ma jeszcze pieniędzy na realizację inwestycji na terenie całych Jejkowic, to i tak ważny krok w kanalizowaniu gminy.

O postępach w realizowaniu inwestycji opowiedział w Radiu 90 Marek Bąk, wójt Jejkowic:

Mamy dotację na budowę kolejnych etapów kanalizacji. Będzie to kanalizacja na końcówce ulicy Poprzecznej i na ulicy Głównej, gdzie planujemy w przyszłym roku dokonać pewnej inwestycji drogowej. To bardzo ważna inwestycja, wiadomo, pozostaje jeszcze kilka terenów nieskanalizowanych, które muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ chcemy pozyskać kolejne fundusze zewnętrzne na budowę tych etapów. Budowa pierwszego etapu ruszy już na przełomie kwietnia i maja – maszyny ciężkie wyjadą na drogi i zaczną kopać.

A kanalizacja w Jejkowicach jest potrzebna, ponieważ coraz więcej osób chce mieszkać w tej gminie. Kiedyś, z ust ówczesnego wójta, pojawiło się nawet określenie, że to willowa dzielnica Rybnika. Czy Marek Bąk zgadza się z tym stwierdzeniem?

Willowa dzielnica Rybnika? Bardzo fajne określenie, bardzo może trafne. Lokalizacja Jejkowic jakby skłania do takich porównań, ale ja myślę, że Jejkowice mają swój charakter i tutaj są całkiem inni mieszkańcy, inne problemy. Ale muszę przyznać, że zauważamy pewien boom budowlany, ale nie ma się co dziwić, Jejkowice to bardzo korzystna, bardzo atrakcyjna miejscowość.

Cała rozmowa dostępna TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj