Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jejkowice rozpoczynają nabór na wymianę kotłów

Facebook Twitter

5 tysięcy złotych, taką kwotę będzie można uzyskać na wymianę kopciucha. Kolejna gmina w regionie rusza z przyjmowaniem wniosków na dotacje ekologiczne związane ze źródłami ciepła.

Jejkowice, chociaż są niewielką gminą, to od kilku lat wspierają mieszkańców w wymianie starych pieców. W poniedziałek (15.03.) rusza kolejny nabór wniosków na ten cel.

W tym roku przeznaczamy na ten program rekordową kwotę, bo aż 300 tysięcy złotych

– mówi Radiu 90 wójt Jejkowic. Te pieniądze pozwolą na wsparcie dla około 60 gospodarstw

Marek Bąk: Warto zaznaczyć, że kiedyś ta dotacja wynosiła 10 tysięcy złotoch ale też, że po spotkaniu gminnym mieszkańcy sami zaproponowali aby obniżyć tą dotację, a po prostu uwzględnić więcej wniosków do dofinansowania. Jejkowice to mała gmina, tutaj jest zaledwie 989 gospodarstw domowych, a tylko z naszego programu wymiany pieców wymieniliśmy już 218 pieców – to jest praktycznie 1/3. Trzeba po prostu złożyć do gminy wypełniony wniosek w którym określamy wiek aktualnego pieca i na co chcemy zmienić, czy jest to ekogroszek, pellet, gaz, pompa ciepła.

W gminie funkcjonuje też punkt konsultacyjny „Czystego Powietrza” rządowego programu, który można łączyć z gminnym programem ekologicznym.

Więcej o gminnym programie w sobotnim (13.03.) wydaniu Eko Patrolu Radia 90, zapraszamy po godzinie siódmej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj