Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jejkowice: Więcej osób skorzysta z punktu informacyjnego

Facebook Twitter

Uwaga mieszkańcy Jejkowic. Gmina wydłuża czas funkcjonowania lokalnego punktu informacyjnego programu "Czyste Powietrze". Będzie można szybciej uzyskać informacje w tym zakresie, urzędnicy zapraszają dwa dni w tygodniu.

Jak informuje Urząd Gminy w Jejkowicach, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców rządowym programem, zwiększona zostaje ilość dni funkcjonowania Gminnego Punktu Konsultacyjnego.

Od maja punkt będzie funkcjonował w każdy poniedziałek od 14.30 do 16.30 i czwartek od 15.30 do 17.30. Informacje są udzielane w budynku Urzędu Gminy.

Pracownicy punktu do tej pory udzielili już ponad 300 konsultacji. A w ciągu ostatnich 4 lat blisko 60 jejkowiczan skorzystało z programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy pozyskali z programu ponad 400.000,00 zł na m.in. wymianę źródeł ciepła czy termomodernizację swoich gospodarstw domowych.

W tym roku kolejne rodziny otrzymają wsparcie na nowe kotły. Dzięki decyzji władz gminy trafią nie do 60 a do 130 osób, które w tym roku wnioskowały o dopłaty. Każdy wnioskodawca otrzyma 5 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj