Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jerusalema Dance. Racibórz ruszył do tańca [WIDEO]

Facebook Twitter

Również w mieście nad Odrą zatańczono do piosenki „Jerusalema”. Południowoafrykańska pieśń krąży w sieci, a w kolejnych jej odsłonach, prezentują się miasta, stowarzyszenia, organizacje, wszystko po to, by poczuć się częścią wspólnoty, walczącej z pandemią Covid-19.

Wszystko zaczęło się na początku 2020 roku, kiedy angolska grupa taneczna Phenomenos do Semba dodała własną choreografię do południowoafrykańskiego przeboju z 2019 roku pt. „Jerusalema” autorstwa Master KG i Nomcebo Zikode. Nakręcony gdzieś na podwórkach Luandy film JerusalemaDanceChallenge pokazuje grupę przyjaciół, którzy tańczą, nie przerywając posiłku. W dobie obecnej pandemii “film #JerusalemaDanceChallenge stał się odpowiedzią na zarazę”, pisze Ananya Jahanara Kabir, historyk literatury i kultury z King’s College London, w artykule opublikowanym na stronie „Modern Ghana”. „Niemal z dnia na dzień wszyscy, od policjantów w Afryce do księży w Europie, zaczęli publikować swoje własne filmy taneczne do »Jerusalemy«, odtwarzając tę choreografię”.

– czytamy na stronie cordis.europa.eu.

W Raciborzu zatańczyło 40 uczestników, wybrano osiem miejsc.

Popularna w mediach społecznościowych, wpadająca w ucho melodia wiedzie nas przez zakątki Raciborza. Na trasie zapora na Zbiorniku „Racibórz”, Muzeum w Raciborzu, ul. Długa, Zamek Piastowski, Park Jordanowski, Aquapark H2Ostróg, Park im. Miasta Roth i Urząd Miasta w Raciborzu.

Swoje umiejętności, stroje i atrakcje turystyczne miasta zaprezentowało Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

Zobacz jak wyszło:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj