Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jerzy Buzek – na niego głosowało najwięcej wyborców w regionie

Facebook Twitter

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi w województwie śląskim, takie są wyniki wczorajszego głosowania w wyborach do PE. Jednak to przedstawiciel Koalicji Europejskiej na Śląsku zdobył największe poparcie głosujących. PKW dysponuje już prawie wszystkimi danymi z obwodowych komisji wyborczych. 

W okręgu numer 11 obejmującym województwo śląskie o siedem miejsc w Parlamencie Europejskim biło się siedemdziesiąt osób. Mimo że Prawo i Sprawiedliwość wygrało tutaj wybory i zyskało ponad 43% poparcia, to w skali województwa kandydat Koalicji Europejskiej zyskał najwięcej głosów. 420 tysięcy osób poparło byłego premiera Jerzego Buzka w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. To najlepszy wynik wśród kandydatów na Śląsku. Daje oczywiście miejsce w parlamencie. Drugi w kolejce z tego ugrupowania jest Jan Olbrycht – były burmistrz Cieszyna i marszałek naszego województwa zyskał blisko 69 tysięcy głosów i powinien znowu zsiąść w poselskich ławach europarlamentu.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi do europarlamentu najprawdopodobniej trzy nazwiska. Jadwiga Wiśniewska z bardzo wysokim wynikiem 410 tysięcy głosów, Izabela Kloc 79 tysięcy oraz Grzegorz Tobiszowski 65 tysięcy.

Mandat ze Śląska zdobędzie najprawdopodobniej także Wiosna Roberta Biedronia. Najlepszy wynik tego ugrupowania to Łukasz Kohut z Rybnika, który zdobył niespełna 49 tysięcy głosów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022