Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jerzy Połomski specjalnie dla Mam

Facebook Twitter

Od 57 lat na scenie! Niezmiennie popularny i kochany przez publiczność. Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska.

„Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”. Te i wiele innych przebojów, z dedykacją dla wszystkich Mam wyśpiewa, nie kto inny jak Jerzy Połomski.

Wyjątkowy recital zorganizowany z myślą o Dniu Matki w sobotę (23.05.) o 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadał na lata 60. i 70. Utwory Artysty wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Danii, Czechosłowacji, na Węgrzech, Bułgarii, Rumunii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Francji i na Kubie oraz wielokrotnie w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Dwukrotnie (w 1967 i 1969) uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie radia w Chicago.

Jest laureatem nagrody jury oraz  Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii (w 1969 r.), III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii (w 1970 r.), nagrody publiczności na KFPP Opole ’73 oraz  Złotego Mikrofonu Polsko – Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku w 1993.

W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc, nagrał nową wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”, a w rok później nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nową piosenkę  „Czas nas zmienia” z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana. Piosenka została bardzo dobrze przyjęta przez szerszą publiczność.

20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020