Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jerzy Trela gościem „Pojedynku na Słowa”

Facebook Twitter

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów przyjedzie na finał 15. edycji programu dla młodzieży w Rybniku. Podsumowanie jubileuszowego wydania jutro (12.01.) w samo południe w sali kameralnej Fundacji PGE Energia Ciepła.

Cała historia „Pojedynku na słowa” to 130 koncertów, drużyny z 24 szkół regionu, ponad 1800 młodych artystów amatorów i ponad setka gwiazd. Jerzy Trela w Rybniku wstąpi w spektaklu „Monologi romantyczne” opartym o utwory Norwida, Wyspiańskiego i Mickiewicza.

W finale „Pojedynku na Słowa” walczą drużyny z Rybnika: Zespół Szkół Technicznych i liceum Frycza Modrzewskiego.

W pierwszym półfinale po zaciętej walce na poetyckie słowa mówione i śpiewane dwie drużyny zdobyły tę samą liczbę punktów i potrzebna była dogrywka – w ciągu piętnastu lat był to dopiero drugi taki przypadek. Komplet publiczności, jak i wykonawcy prześcigali się w dopingu, a drużyny wykazały ogromną ambicję i zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Zwycięsko z pojedynku wyszedł Zespół Szkół Technicznych z Rybnika, a o wygranej przesądził recytator, który brawurowo wykonał wiersz Zbigniewa Herberta pt. „U szczytu schodów”. Drugie miejsce zajęła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, a na miejscu trzecim uplasowała się drużyna I Liceum im. Karola Miarki z Żor.

Drugi półfinał obył się bez dogrywki, ale emocji również nie brakowało. Dzięki wspaniałym występom zwyciężył zespół II Liceum im. A. Frycza Modrzewskiego z Rybnika przed Zespołem Szkół nr 2 im. ks. prof. Tischnera z Żor.

Podczas półfinałów, dwukrotnie z recitalem wokalnym wystąpiła aktorka Teatru Roma w Warszawie, wokalistka, kompozytorka i pedagog w jednej osobie – Joanna Lewandowska, której na gitarze towarzyszył Paweł Stankiewicz.

Finał 15. „Pojedynku na słowa” – sala kameralna Fundacji PGE Energia Ciepła, 12 stycznia 2018, godzina 12:00, wstęp wolny.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2020