Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jesień sprzyja włamaniom. Policja przypomina 5 zasad jak nie dać się okraść

Facebook Twitter

Zamykajmy nasze domy i mieszkania, nawet gdy wychodzimy tylko na chwilę. Policja z Cieszyna przygotowała rady, które maja pomóc mieszkańcom uniknąć kradzieży, a jesień jest czasem, który sprzyja włamaniom. Do zdarzeń dochodzi po zmierzchu, a łupem złodziei pada gotówka, biżuteria, laptopy czy narzędzia.

fot.cieszyn.policja.gov.pl

Najlepszą ochroną przed złodziejem czy włamywaczem jest nasza czujność i rozwaga, a także czujne sąsiedzkie oko

– piszą policjanci z Cieszyna.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych. Bardzo ważne jest również zwracanie uwagi na osoby obce przebywające w określonym rejonie bez konkretnego celu i prowadzące obserwację. Dotyczy to również samochodów nienależących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji.

Pamiętajmy:

  • Wyjeżdżając, nawet na krótko, należy odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie. Miejsce, gdzie zgromadzony jest cały dorobek naszego życia jest łakomym kąskiem dla przestępców chcących je splądrować.
  • W miarę możliwości przekaż klucze komuś bliskiemu, zaufanemu sąsiadowi lub przyjacielowi, aby ten doglądał domu czy mieszkania oraz poproś go, by zbierał ulotki reklamowe spod Twoich drzwi, wieczorem zaś zapalił światło.
  • Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką oraz w tzw. dobrych schowkach! Przed wyjazdem zamknij zawór wodny i gazowy, aby uniknąć ewentualnej awarii. Nie pozostawiaj w drzwiach żadnych kartek.
  • Najbardziej narażone na włamania poprzez drzwi balkonowe są mieszkania umieszczone na parterze, warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dodatkowych zabezpieczeń – rolet antywłamaniowych, krat, dobrych klamek czy zasuwek
  • Wychodząc z domu zamknij wszystkie okna i drzwi, także piwniczne i inne, przez które można dostać się do mieszkania.

fot.pixabay.com

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj