Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest akt oskarżenia w sprawie morderstwa 17-letniej Alicji z Boguszowic

Facebook Twitter

To głośna sprawa z lutego tego roku, ciało młodej kobiety znaleziono obok garaży przy ulicy Łokietka w Rybniku. Jak potem ustalono: 17-latka zbójcę znała, wyszła z nim z klubu w centrum miasta. Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach w toku śledztwa ustalono, że 3 lutego Adrian P. pobił dziewczynę, udusił ją, a następnie ukrył ciało w dole w pobliżu garaży.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Pełna informacja z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zakończyła trwające od lutego 2018 r. śledztwo w sprawie zabójstwa Alicji F. w dniu 03 lutego 2018 .r w Rybniku. Akt oskarżenia w tej sprawie przeciwko Adrianowi P. został skierowany do Sądu Okręgowego w Gliwicach, Wydziału Zamiejscowego w Rybniku.

W toku śledztwa ustalono, że 03 lutego 2018 r. Adrian P. po uprzednim pobiciu pokrzywdzonej, udusił ją, a następnie ukrył ciało w dole w pobliżu garaży. Z opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, że zgon Alicji F. był efektem uduszenia gwałtownego o charakterze złożonym , polegającym na działaniu na szyję pokrzywdzonej w mechanizmie zagardlenia oraz aspiracja krwi do dróg oddechowych, wynikająca z doznanych przez nią rozległych obrażeń twarzoczaszki.

Adrian P., 20- letni sprawca zbrodni zabójstwa w chwili przestępstwa znajdował się pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych (amfetaminy). Był również uprzednio karany za przestępstwo podobne, co pozwoliło na przyjęcie że zarzucanego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Za przestępstwo z art. 148 § 1 kk grozi kara od 8 lat do dożywotniego pobawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj