Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest akt oskarżenia w sprawie pobicia hokeisty GKS-u Katowice

Facebook Twitter

Hokeista został pobity przez wiceprezesa piłkarskiego GKS-u Jastrzębie Pawła D. Jastrzębska prokuratura zakończyła śledztwo w tej głośnej sprawie.

Z wiadomości Radia 90 wiecie, że w październiku w Jastrzębiu dwie osoby- 15- latek i 29- latek- napadły na rozgrzewającego się w rejonie hali hokeistę GKS-u Katowice. Paweł D. zaatakował, bo hokeista miał na sobie koszulkę z logo swojego klubu. Mówi Jacek Rzeszowski, szef Prokuratory Rejonowej z Jastrzębia- Zdroju:

Hokeista rozgrzewał się przed meczem, podeszło do niego dwóch mężczyzn, Paweł D. i nieletni- lat 15. Paweł D. go zaatakował, uderzył w głowę, następnie go poszarpali i zabrali mu koszulkę. Tak to można określić, zdarzenie została zakwalifikowane jako rozbój, czyn o charakterze chuligańskim.
Radio 90: Jakie były motywy działania?
To, że zauważyli sprawcy osobę poruszającą się w koszulce z logo GKS Katowice po terenie jastrzębskim; tak można powiedzieć. W momencie gdy nasi sprawcy zaatakowali, nie zdawali sobie sprawy, że to pokrzywdzonym jest hokeista. Wszystko na to wskazuje. Mamy zeznania świadków, które wskazują na to, że Paweł D. dopuścił się zarzucanego mu czynu.

Paweł D. cały czas przebywa w tymczasowym areszcie, nie przyznaje się do winy, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Młody jastrzębianin z kolei trafił do schroniska dla nieletnich. Kilka dni po tym wydarzeniu, Paweł D. został odwołany ze stanowiska wiceprezesa piłkarskiego GKS-u Jastrzębie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj