Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Jest dochodzenie w sprawie zajść na jastrzębskim stadionie

Facebook Twitter

Wczoraj (28.10.) miejscowy GKS podejmował zespół z Tychów. Mecz, na który przyszło 2 tysiące osób, zabezpieczało ponad 200 policjantów: z Jastrzębia, katowickiego i bielskiego oddziału prewencji oraz nieetatowych pododdziałów prewencji z Tychów, Pszczyny, Żor, Mikołowa i Bierunia. Kryminalni byli obecni nie tylko w okolicach stadionu.

Nie odnotowano większych zdarzeń, ale niestety na samym obiekcie nie obeszło się bez incydentów. W sektorze gospodarzy, zamaskowani pseudokibice rozwinęli flagę sektorową oraz odpalili 10 rac świetlnych. Podobne zachowania odnotowano w sektorze gości, z czego część stanowiły stroboskopy. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej już prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji sprawców.

Osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz wstępu na imprezę masową.

Zdjęcia – jastrzebie.slaska.policja.gov.pl:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj