Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest i będzie ślisko. Oprócz ostrzeżeń, synoptycy obiecują prawdziwą zimę

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy! Najbliższe godziny to trudny czas do jazdy. Zaczął sypać śnieg, a dodając do tego temperaturę, która najpierw wzrośnie a później zacznie spadać, to może się okazać, że podróż samochodem łatwa nie będzie.

Synoptycy przewidują miejscami zamarzanie mokrej po opadach śniegu nawierzchni nie tylko dróg ale także chodników.

Temperatura teraz wynosi około -1 stopnia poniżej zera, do północy będzie się podnosić a potem znów zacznie spadać. Do tego prognozowane są przelotne opady śniegu, wiatr z południowego zachodu o prędkości 27 km/h.

Uwaga, widoczność będzie słaba! Ale oprócz ostrzeżeń synoptycy obiecują:

Zimowy krajobraz w postaci pokrywy śnieżnej oraz zjawisk lodowych na rzekach, będzie przypominał iście zimową scenerię jakiej dawno nie widzieliśmy.

Śnieg w prognozach

W nocy z wtorku na środę najwięcej śniegu spadnie na wschodzie kraju i na Pogórzu Karpackim, około 7 cm, w Karpatach około 10 cm. Na zachodnim wybrzeżu możliwe burze. Miejscami wystąpi gołoledź lub oblodzenie. W całym kraju lekki mróz, chłodniej na terenach podgórskich, do -8°C. Nad morzem i obszarach podgórskich porywy wiatru do 65 km/h, w Tatrach do 70 km/h, a w Sudetach do 100 km/h. Wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę nadal opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem. Na zachodzie i północy kraju spadnie około 8 cm śniegu, w rejonach podgórskich i w górach około 10 cm. Na wybrzeżu możliwe lokalne burze. Jeszcze bez większego mrozu, od -2 na wschodzie do 2 na zachodzie i nad morzem, na obszarach podgórskich Karpat od -6°C do -3°C. Na zachodzie kraju porywy wiatru do 55 km/h, na wybrzeżu i obszarach podgórskich do 70 km/h, w Tatrach do 75 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. Wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Noc ze środy na czwartek i czwartek przyniosą dalsze opady śniegu. Na nizinach przybędzie około 5 cm, w górach do 15 cm. Temperatura minimalna od -7°C do -2°C, w kotlinach Karpackich miejscami spadek temperatury do -12°C. Na zachodzie kraju porywisty wiatr, do 65 km/h. W czwartek od -5°C na Suwalszczyźnie do około 0°C na zachodzie kraju, w dolinach górskich od -8° do -4°C. Wiatr okresami porywisty będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj