Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest kontrakt na rehabilitację dzieci w Jastrzębiu- Zdroju

Facebook Twitter

Po dwumiesięcznej przerwie Ośrodek Rehabilitacji Dziennej w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Jastrzębiu wznowił swoją działalność. Placówce udało się wygrać konkurs na finansowanie zabiegów z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, że lecznica starła się o środki po raz drugi: szpital stracił kontrakt przez błąd formalny. Osoba, która miała przedstawić czas pracy psychologa pomyliła się o 5 minut. Pisaliśmy o tym tutaj:

400 niepełnosprawnych dzieci od lipca bez rehabilitacji

To jest umowa na 5 kolejnych lat- mówi Wojciech Michalik, nowy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Jastrzębiu:

Umowa jest podpisana do 30 czerwca 2024 roku. Jest ten kontrakt trochę mniejszy, ale nie aż tak strasznie żeby się obawiać, że nie będziemy w stanie udzielać świadczeń. Kontrakt z zakresu ośrodka rehabilitacyjnego dzieci został podpisany 30 sierpnia, jest to wartość kontraktu określona średnio miesięcznie w granicach 70 tysięcy złotych. Już są prowadzone świadczenia, ruszyliśmy z impetem.

A każdego dnia z pomocy fizjoterapeutów w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej korzysta ponad 60 pacjentów, to dzieci i młodzież od 0 do 18 roku życia. Przyjeżdżają z całego regionu. Jak wiecie z wiadomości Radia 90 ich rodzice także walczyli o to, by NFZ wciąż finansował leczenie ich dzieci. Posłuchaj co mówili Monice Sokołowskiej:

W jastrzębskim ośrodku rehabilitowane są dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego oraz o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj