Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest kupiec, cieszyński browar nie będzie zamknięty

Facebook Twitter

Browar Zamkowy Cieszyn nie zostanie zamknięty, zmieni natomiast właściciela. Podpisano list intencyjny, zmiany właścicielskie mają nastąpić do końca tego roku. Nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. Ciągłość warzenia złotego napoju od 1846 roku zostanie więc zachowana.

fot. www.browarcieszyn.pl

Grupa Żywiec podpisała list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży na rzecz Felix Investments Sp. z o.o., firmy reprezentującej rodzinę Państwa Leda, 100% udziałów w spółce Browar Zamkowy Cieszyn. Strony deklarują wolę zawarcia umowy nabycia udziałów jeszcze w tym roku.

Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko dotychczasową działalność browaru i jego pracowników, ale także jego wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczenie

– powiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec S.A.

Felix Investments sp. z o.o. to jedna ze spółek wchodzących w skład firm rodzinnych Państwa Leda, grupy lokalnych przedsiębiorców, działających intensywnie między innymi na terenie powiatu cieszyńskiego. W Ustroniu prowadzą trzy restauracje: Angel’s Steak & Pub, w miejscu gdzie od 1737 roku prowadzona była rozmaita działalność gastronomiczna, a także Sisi – Pizzeria e Ristorante oraz Miamo, restaurację japońską.

W chwili obecnej realizują projekty inwestycyjne zmierzające do otwarcia kolejnych dwóch restauracji w Wiśle, a ponadto trzech w Katowicach. Państwo Leda działają także w innych rejonach Śląska. W ubiegłym roku pozyskali zakłady mięsne w Bielsku-Białej, w których skutecznie wprowadzili model produkcji wyrobów mięsnych metodami całkowicie tradycyjnymi i naturalnymi pod nową marką „Adam Wolf”. Na Dolnym Śląsku od prawie 20 lat przywracają do życia zabytkowy pałac z XVIII wieku w Jedlinie-Zdrój, w którym obecnie znajduje się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 roku także browar. Piwo warzone w Browarze Jedlinka jest regularnie wyróżniane nagrodami oraz doceniane przez konsumentów. Browar Zamkowy w Cieszynie będzie ważnym elementem w profilu działalności rodziny Leda, który koncentruje się na gastronomii, hotelarstwie oraz piwowarstwie, czerpiąc głównie z tradycji i naturalnych metod produkcji.

Cieszę się, że Grupa Żywiec zdecydowała się powierzyć właśnie nam dalszy rozwój Browaru Zamkowego Cieszyn. To prawdziwa lokalna duma, jak również perła nie tylko browarnictwa, ale i turystyki. Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami takich unikalnych miejsc i naszą ambicją jest, żeby nie tylko utrzymać dotychczasowe ponad 170-letnie dziedzictwo browaru ale, żeby je rozwinąć

– powiedział Adam Leda, prezes zarządu Felix Investments sp. z o.o.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj