Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Jest nam wstyd! Ktoś tu na głowę upadł!” – Mieszkańcy Niedobczyc krytycznie o miejscach dla uchodźców

Facebook Twitter

W sali gimnastycznej w szkole Rybniku Niedobczycach, gdzie przebywają uchodźcy, panuje niska temperatura. Jak to możliwe? Pytają nasi słuchacze.

fot. mosir.rybnik.pl

Do tego miejsca kierowani są uciekinierzy wojenni, którzy nie znaleźli noclegu u rodzin. Przebywają tak zwykle kilka dni. W sumie przygotowano 50 miejsc, zajętych było 30, dziś przebywa tam 7 osób. O ich trudnej sytuacji mówi nasz słuchacz Bogdan:

Bogdan: Przywożą ich, 6 stopni w sali. Teraz rano 15 stopni. Rybnik taką „blama” zrobił, że nam jako mieszkaniom Niedobczyc jest wstyd! Przerosło ich to. Ogrzewanie żeby załączyć trzeba ściągać kogoś z MOSIr-u. Pomieszczenia gdzie jest ogrzewanie, jest zamknięte. W nocy szukają człowieka, przywożą go, dopiero nagrzewają pomieszczenia. Czy w tym Rybniku ktoś na łeb upadł czy na coś innego? Przywieźli ludzi z Kijowa i do 6 stopni ich wsadzili. Łóżka fajnie zrobili, zdjęcia a reszta dziadowina. Wstyd, normalnie wstyd!

Jak to możliwe? O to jutro (03.15.) pytać będziemy porannego gościa Radia 90 Piotra Masłowskiego zastępcę prezydenta Rybnika, początek rozmowy Arkadiusza Żabki po godzinie 8.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022