Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest pierwszy chory w Jastrzębiu [WIDEO]

Facebook Twitter

Jest pierwszy pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Do magistratu informacja dotarła dziś (30.03.) po południu.

W specjalnym wystąpieniu w mediach społecznościowych, prezydent Anna Hetman zwróciła się do mieszkańców o szczególna ostrożność:

To jest czas, w którym powinniśmy być solidarni. To jest czas, w którym powinniśmy zachować wszelką ostrożność. Pamiętajmy o tym, że może to dotknąć każdego z nas. Nie pytajmy o to kim jest ta osoba, gdzie mieszka, skąd pochodzi, gdzie pracuje. Nie komentujmy, nie dopytujmy o szczegóły, bo to nie jest czas aby te osoby stygmatyzować, co jest czas aby się z nimi solidaryzować. Trzymajmy kciuki za pierwszą osobę chorą, i trzymajmy kciuki aby tych osób chorych było jak najmniej.

Prezydent Podkreśliła jak ważne jest stosowanie zalecanych prze epidemiologów zasad:

Ogromny apel: Spróbujcie w tej sytuacji być solidarni, wspierajmy się. Zachowajmy przede wszystkim środki ostrożności, takie które zaleca nam sanepid, takie o których mówią lekarze, eksperci, takie o które my również apelujemy. Przede wszystkim nie wychodzimy z domu. Zadbajmy o to aby tych przypadków w naszym mieście było jak najmniej.

W swoim wystąpieniu Anna Hetman zaapelowała również o korzystanie z usług miejscowych przedsiębiorców, by w ten sposób zapobiec upadłościom małych firm.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021