Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest porozumienie dyrekcji WSS nr 3 w Rybniku z pracownikami Zakładu Diagnostyki Obrazowej

Facebook Twitter

Jest porozumienie dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku z pracownikami Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Jak już was informowaliśmy, przyszłość zakładu stała pod znakiem zapytania, po tym, jak lekarze ZDO nie zaakceptowali zaproponowanych przez szpital warunków umowy na świadczenia zdrowotne.

Zakończyliśmy rozmowy sukcesem – mówi Maciej Kołodziejczyk rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku:

Maciej Kołodziejczyk: Jest porozumienie z lekarzami zakładu diagnostyki obrazowej, ten zakład funkcjonuje normalnie. Tu chciałem powiedzieć jasno i wyraźnie, że wszelkie pogłoski o tym, że to miejsce nie funkcjonowało, nie pracowało, były absolutnie nieprawdziwe. Rozmowy cały czas trwały, zakończyły się porozumieniem. Nam zależało na tym, żeby osoby z zagrożeniem życia miały konsultowane wyniki badań na miejscu. Lekarze na to się zgodzili, będą wspierani przez system radiologii. Działamy i funkcjonujemy.

Niestety cały czas w rybnickiej lecznicy nie działają cztery szpitalne oddziały, po tym, jak lekarze skonfliktowani z dyrekcją placówki odeszli z pracy. Dyrekcja ma nadzieję, że uda się skompletować personel i zgodnie z zapowiedziami od września ruszy pediatria a od października pozostałe oddziały.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj