Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest porozumienie płacowe ochrony kopalń PGG. Strajk ostrzegawczy odwołany

Facebook Twitter

Wzrost wynagrodzeń o około 400 złotych przewiduje porozumienie płacowe, podpisane przez związki zawodowe z Grupy KOK z zarządem firmy. Grupa zatrudnia 700 pracowników, to usługi ochroniarskie głównie dla kopalń Polskiej Grupy Górniczej.

Jak podaje Śląsko- Dąbrowska Solidarność, zapowiadany na poniedziałek (17.10) strajk ostrzegawczy został odwołany.

Zgodnie z zapisami porozumienia najniżej uposażeni pracownicy otrzymają podwyżki stawek osobistego zaszeregowania o 20 zł brutto na dniówkę. Z kolei pracownicy kwalifikowani będą mieli podwyższone stawki o 16 zł brutto na dniówkę. Ponadto ustaliliśmy premię inflacyjną za listopad i grudzień po 500 zł brutto dla wszystkich pracowników

– mówi Ireneusz Lier, szef „Solidarności” w Grupie KOK.

Jeden z bardzo istotnych zapisów porozumienia mówi o tym, że stawki osobistego nie będą niższe od minimalnego wynagrodzenia. Dotychczas mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, że te stawki były niższe i pracodawca wyrównywał je za pomocą różnych dodatków. To była patologiczna sytuacja. Teraz wracamy do normalnych zasad.

W firmie od trwał spór zbiorowy, w ubiegłym tygodniu odbyło się referendum strajkowe, w którym większość opowiedziało się za akcją strajkową w sprawie podwyżek płac.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj