Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest postępowanie wyjaśniające w sprawie policjantów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego

Facebook Twitter

Policyjny radiowóz na podwójnej ciągłej. Takie zdjęcie wysłał do redakcji Radia 90 nasz słuchacz. To Wodzisław Śląski, ulica Kubsza, przy siedzibie Prokuratury Rejonowej.

fot.słuchacz

Dariusz pyta:

Czy policja może łamać przepisy ruchu drogowego? Uczy i dba o bezpieczeństwo kierowców, to dlaczego odstawia takie numery?

Sprawę przekazaliśmy do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu. Rozpoczęło się postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Taką informację przekazano nam w wodzisławskiej komendzie policji. Trzeba wyjaśnić czy radiowóz skręcał na miejsce parkingowe czy może z niego wyjeżdżał. Ale bezdyskusyjnie: policjantów obowiązują przepisy ruchu drogowego i muszą dawać dobry przykład innym kierowcom. Dlatego tę sytuację trzeba wytłumaczyć, ale żeby to zrobić trzeba najpierw ustalić którzy mundurowi jechali radiowozem.

Mamy nadzieję, że pomoże w tym nasz słuchacz, który jest autorem zdjęcia i był świadkiem tego drogowego zajścia. „Linia podwójna ciągła”, rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią. Za złamanie tego przepisu grozi kilkuset złotowy mandat i punkty karne.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj