Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest pozwolenie na budowę Społecznej Szkoły Podstawowej w Rybniku. Jak placówka zamierza sfinansować inwestycję?

Facebook Twitter

 Działająca w mieście od 30 lat szkoła, czekała na tę informację od lat, bo do tej pory aż pięciokrotnie się przeprowadzała. Teraz w końcu poważnie może myśleć o budowie własnej siedziby. W 2020 roku Miasto Rybnik sprzedało szkołę za 1 procent wartości działki przy ulicy Orzepowickiej.

Z Judytą Mojżesz- Zimończyk ze Stowarzyszenia Oświatowego Rodzice Dzieciom rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Judyta Mojżesz- Zimończyk: Odebraliśmy pozwolenie na budowę, także część formalną mamy za sobą i powoli możemy przechodzić do tej części praktycznej, czyli budowy. Szkoła Społeczna ma prawie 30 lat doświadczenia, 5 przeprowadzek za sobą, tak naprawdę to jest szkoła w ciągłej przeprowadzce, w pewnym momencie pojawił się pomysł na to żeby stworzyć swoją przestrzeń.

Radio 90: Kiedy się ma rozpocząć budowa i kiedy się ma zakończyć?

Judyta Mojżesz -Zimończyk: My mamy od podpisania umowy z miastem, którą będziemy podpisywać, 4 i pół roku na wybudowanie tej szkoły, według harmonogramu w tym roku ma być podłączenie mediów i niwelacja terenów, także to mamy na ten rok zaplanowane.

Szacuje się, że budowa szkoły pochłonie co najmniej 15 milionów złotych.

Jak placówka zamierza sfinansować inwestycję?

– tego na razie Judyta Mojżesz-Zimończyk nie zdradza:

Judyta Mojżesz- Zimończyk: Cały czas skrycie liczymy na jakiegoś tajemniczego milionera, który zostawi nam walizkę pod szkołą- to tak żartem, natomiast aktualnie jesteśmy w trakcie rozmów, które będą mogły być zwieńczeniem strategicznych funduszy, kilka rozmów jest w toku, więc one na przestrzeni tygodni się wyjaśnią. W różnych miejscach rozmawiamy z różnymi osobami jeżeli chodzi o możliwości dofinansowania, z taką ideą pokazania, że buduje się szkoła w Rybniku, idea nowoczesnej edukacji i każdy kto będzie chciał, będzie mógł się w tą ideę włączyć.

Póki co szkoła wydała kalendarz „Nie wstydź się edukacji”, który ma być swoistą cegiełką na rzecz budowy nowej siedziby. Jest on kupienia w księgarni Orbita, można go zamówić na stronie szkoły.

Judyta Mojżesz- Zimończyk: Zdjęcia znanych osób z Rybnika, świata muzyki, sztuki, biznesu, sportu, Grubson który jest dobrze znany nie tylko w Rybniku, Aneta Gajos artystka i malarka, Mirosław Małek olimpijczyk, Janusz Miszkurka adwokat, Adrian Fred von Dragon który jest wokalistą.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022