Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest problem z odbiorem ekogroszku z KWK Chwałowice. Reagujemy na zgłoszenia słuchaczy Radia 90

Facebook Twitter

"Są duże problemy z odbiorem ekogroszku z kopalni w Chwałowicach"- alarmujecie naszą redakcję w mailach. Jedna z naszych słuchaczek napisała: "Może jesteście w stanie sprawdzić co się dzieje na kopalni Chwałowice z ekogroszkiem? Ludzie najpierw siedzą miesiącami przed komputerem żeby kupić węgiel z PGG, a jak już w końcu komuś uda się zamówić to nie może go odebrać w ustalonym terminie. Ciągle przekładają termin odbioru, a kupujący mają z tego powodu problem z transportem, kierowcy są już poumawiani z innymi klientami. To jakaś parodia". Sprawdziliśmy.

O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy rzecznika Polskiej Grupy Górniczej, Tomasza Głogowskiego.

Tomasz Głogowski: Przede wszystkim chcielibyśmy przeprosić naszych klientów, którzy są zmuszeni przesunąć termin odbioru węgla, natomiast nie wynika to z naszego złego planowania, ze złego harmonogramu, a po prostu z nieprzewidzianych sytuacji geologicznych na samej kopalni. Takie sytuacje się zdarzają, wydobycie czasami musi być dostosowane do warunków geologicznych i taka sytuacja wystąpiła na wspomnianej kopalni.

Opóźnienia z odbiorem nie spowodują, że zakupiony węgiel przepadnie

– zapewnia Tomasz Głogowski.

Tomasz Głogowski: To przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej kontaktują się z klientami, to my prosimy o wyznaczenie nowego terminu, my go ustalamy  i mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni ta sytuacja się unormuje i wszystko wróci do normy. Chcę uspokoić, że osoby, które kupiły węgiel za pomocą naszego systemu sprzedaży, one go nie stracą, trafi do nich tylko w późniejszym terminie.

Jak twierdzi Tomasz Głogowski opóźnienie w odbiorze węgla może wynieść kilka, kilkanaście dni. Posłuchaj:

A zatem odbiorcy ekogroszku zakupionego za pośrednictwem internetowego sklepu PGG muszą uzbroić się w cierpliwość. Cały czas można próbować zakupić w ten sposób węgiel z kopalń Polskiej Grupy Górniczej, jest to jednak bardzo trudne, zainteresowanie jest ogromne.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj