Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest sądowy finał sprawy składowania niebezpiecznych odpadów w Rogowie [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Będzie sądowy finał składowania niebezpiecznych odpadów na terenie powiatu wodzisławskiego. Przypomnijmy, rok temu do policji trafiła informacja o niebezpiecznych substancjach, znajdujących się na posesjach w Rogowie i Wodzisławiu Śl. Mundurowi we wskazanych miejscach znaleźli podkłady kolejowe, a także beczki z niebezpiecznymi substancjami.

Jak ustalili śledczy, 63-latek od 2019 pozbywał się niebezpiecznych odpadów, zakopując je pod tworzonym wybiegiem dla koni mieszczącym się na terenie „Parku leśnego” w Rogowie. Odpady przechowywał również na jednej z działek, mieszczącej się przy Rogowskiej w Wodzisławiu Śl. Jak wynika z opinii biegłego z zakresu ochrony środowiska, znalezione nieczystości a w szczególności ich sposób składowania były niebezpieczne dla ludzi. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynów, a Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi sprawcy do 5 lat więzienia.

Podkłady, podrozjazdnice kolejowe czy też beczki zawierające organiczne odpady z substancjami niebezpiecznymi, które ze względu na swoje właściwości fizykochemiczne mogły powodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, odnaleźli podczas wykonywania swoich czynności policjanci Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

W sprawę nielegalnego składowania odpadów na terenie Rogów oraz Wodzisława Śląskiego zaangażowane były również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Straż Pożarna oraz Gmina Gorzyce. Jak ustalili śledczy, 63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w okresie od 2019 do 2020 roku pozbywał się niebezpiecznych odpadów, zakopując je pod tworzonym wybiegiem dla koni mieszczącym się na terenie „Parku leśnego” w Rogowie. Odpady pokolejowe przechowywał również na jednej z działek mieszczącej się w na ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śląskim. Jak wynika z opinii biegłego z zakresu ochrony środowiska, znalezione nieczystości a w szczególności ich sposób składowania były niebezpieczne dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynów, a Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj