Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jest szansa, by z ulicy Katowickiej w Cieszynie zniknęły tiry i ciężarówki

Facebook Twitter

Apelowali o to od kilku lat mieszkańcy, o czym mówiliśmy w Radiu 90. Rozmowy na ten temat toczyły się już kilka lat temu, wtedy okoliczne samorządy nie doszły do porozumienia. Teraz przy okazji remontu dwukilometrowego odcinka drogi sprawa powróciła.

Fot. pixabay.com

Mówi Witold Trólka z biura prasowego Marszałka Województwa Śląskiego:

Pod koniec września, gminy Cieszyn, Hażlach, Strumień, Pawłowice zgłosiły do nas koncepcję nowej organizacji ruchu na Drodze 938. Mówiąc ogólnie, ona obejmuje ograniczenie ruchu tranzytowego i zatrzymanie tylko ruchu docelowego tirów i samochodów ciężarowych, dostawczych związanych z obsługą lokalnych firm. Jest to porozumienie dotyczące tego pierwszego istotnego kroku.

…kroku, mającego pozwolić na docelową zamianę organizacji ruchu na drodze, za co odpowiada właśnie Urząd Marszałkowski. Teraz do tej jednostki należy kolejny ruch:

Chcemy zaopiniować ten dokument, w najbliższym czasie prześlemy tę koncepcję do instytucji związanych z organizacją ruchu drogowego. Dopiero kiedy będziemy mieć ich opinię, w zależności od tego, jaka to będzie opinia, rozważymy możliwość przygotowania nowej organizacji ruchu, tak, aby odpowiadała ona potrzebom mieszkańców.

Jak dodaje Witold Trólka, większość tirów i ciężarówek mogłaby zniknąć z drogi w przyszłym roku. A póki co remontowany fragment jest wciąż nieprzejezdny, choć termin prac upłynął z ostatnim dniem września. Dlaczego roboty jeszcze trwają i kiedy się zakończą? Mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich, Ryszard Pacer:

Przebudowa Drogi 938 w Cieszynie dobiega końca.  Niestety troszkę pogoda pokrzyżowała plany wykonawcy i zwrócił się do nas o przedłużenie terminu zakończenia napraw do 26 października, my wyraziliśmy na to zgodę. Wkrótce remont zostanie zakończony. Wykonawca przedstawił dowody na to, że rzeczywiście pewnych prac nie mógł wykonać ze względu na deszcz. Pewne rzeczy wymagają reżimu technologicznego, po przeanalizowaniu jego argumentów uznaliśmy, że zasadne jest przedłużenie terminu zakończenia prac.

Jak dodaje Ryszard Pacer: gdy tylko Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzyma decyzję z Urzędu Marszałkowskiego, zmieni organizację ruchu na ulicy Katowickiej w Cieszynie. Póki co, po remoncie, będzie się on na razie odbywał na dotychczasowych zasadach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj