Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest szansa na pieniądze, by zrewitalizować dworzec w Chałupkach

Facebook Twitter

Marszałek województwa śląskiego jest na TAK, jeśli chodzi o remont dworca kolejowego w Chałupkach. Po ostatniej wizycie, w czasie której Jakub Chełstowski zobaczył efekt modernizacji dawnej wozowni przy ruinach zamku w Tworkowie, zadeklarował chęć dalszego wspierania projektów w tej części regionu.

Zwłaszcza, że są to pomysły interesujące, perspektywiczne, które finalnie przyczynią się do promocji województwa. Turystyka zawsze przekłada się na rozwój

– to słowa marszałka Chełstowskiego. Krzyżanowice dobrze wykorzystały ponad 2 miliony złotych, by odnowić kolejny budynek przy ruinach. Obiekt jest już dostępny dla turystów. Dodatkową atrakcją jest zrewitalizowany ogród oraz punkt widokowy. Od paru lat wraca jednak temat remontu budynku dworca kolejowego w Chałupkach, także w Radiu 90.

Ze względu na stan techniczny jest niedostępny dla podróżujących. A to pierwsza stacja w Polsce, pierwsza na Śląsku, tutaj zlokalizowany jest graniczny węzeł kolejowy obsługujący 12 pociągów międzynarodowych i 18 krajowych. Władze gminy wierzą, że remont dworca przyniósłby korzyści dla Krainy Górnej Odry. W samym budynku mogłyby być organizowane wystawy.
Szansą są środki z nowej perspektywy unijnej. Aby zrealizować wszystkie plany potrzebna jest spora kwota, dlatego wsparcie władz województwa daje nadzieję na jej pozyskanie.

Marszałek Jakub Chełstowski i wójt Grzegorz Utracki. fot. slaskie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj