Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia Duma i Nowczesność

Facebook Twitter

Jest wniosek Prokuratora Okręgowego o rozwiązanie Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, to jego członkowie zorganizowali urodziny Hitlera w wodzisławskim lesie. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Gliwicach.

fot. alex1983/ pixabay.com

Prokurator złożył wniosek o połączenie spraw do wspólnego rozpoznania z wnioskiem Starosty Wodzisławskiego, który w lutym złożył go do Wydziału Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Gliwicach.

Prokuratura chce także wydania tymczasowego zarządzenia o zawieszeniu w czynnościach zarządu stowarzyszenia i wyznaczenie przedstawiciela do prowadzenia jego bieżących spraw. Wśród złożonych w sądzie dokumentów są materiały z przesłuchania świadków, przesłuchań w charakterze strony, dowodu z dokumentów oraz z zapisu video.

Podstawą tego wniosku jest rażące naruszanie prawa przez Stowarzyszenie oraz brak warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem i statutem. Postępowanie, które doprowadziło do skierowania sprawy do sądu, było prowadzone równolegle ze śledztwem gliwickiej Prokuratury Okręgowej wszczętym w sprawie publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa, kiedy to w maju ubiegłego roku w wodzisławskim lesie zorganizowano obchody rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2022