Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest wspólne stanowisko samorządów w sprawie linii prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego

Facebook Twitter

Jest wspólne stanowisko samorządów w sprawie linii prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak wiecie z naszych wiadomości ma ona przebiegać przez nasz region. Na proponowane do tej pory warianty nie było zgody mieszkańców ani władz miejscowości, przez które poprowadzono ślad.

Fot. cpk.pl

Wśród nich jest Czerwionka-Leszczyny, która wspólnie z Mikołowem, Tychami oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią ustaliła jedno stanowisko proponując wprowadzenie do Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dwóch kolejnych wariantów.

To wariant A – Połączenie Katowice – Ostrawa istniejącą linią E 65,która na odcinku Katowice-Czechowice Dziedzice – Zebrzydowice – Bielsko-Biała objęta jest w chwili obecnej modernizacją. Jej kontynuowanie zapobiegnie degradacji środowiska i negatywnym zmianom urbanistycznym związanym z wyburzeniami i wywłaszczeniami. Kolejnym czynnikiem wskazującym na konieczność uwzględnienia tego wariantu w studium jak wskazują samorządowcy: jest intensywny ruch na tym odcinku i możliwy potencjał wzrostowy po modernizacji.

Jest też wariant B – „Wariant mikołowski”, który jest modyfikacją proponowanego przebiegu linii 170 jedynie na terenie powiatu mikołowskiego i odnosi się do częściowego wykorzystania obecnej linii E 65 na odcinku Katowice – Tychy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023