Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest źle, budżet Miasta Raciborza w fatalnej kondycji. „Widzę działanie na szkodę miasta”

Facebook Twitter

Budżet Miasta Raciborza jest w fatalnej kondycji. Na najbliższej sesji prezydent miasta ma przedstawić propozycję zmian w budżecie na ten rok.

Budżet miasta Raciborza
raciborz.pl

Budżet Miasta Raciborza jest w fatalnej kondycji – nie ukrywa prezydent Jacek Wojciechowicz, który po wyborach półtora miesiąca temu zastąpił na stanowisku Dariusza Polowego. To co widzę w dokumentach, to działanie na szkodę miasta – mówi gospodarz Raciborza:

Janusz Wojciechowicz: Mamy na pewno bardzo poważną sytuację jeśli chodzi o budżet i teraz w trójkę będziemy pracować nad tym, żeby ten budżet jakoś zbilansować – z jednej strony dochody, z drugiej wydatki, bo to co zostało uchwalone to trudno nazwać budżetem, bo bardziej to koncert życzeń, a nie budżet. Tam jest niestety wiele dziedzin życia naszego życia po prostu jest niedofinansowane albo dofinansowane, ale tylko  do pełnego czasu, ale nie na cały rok. Są tam zapisy świadczące o – można zaryzykować takie stwierdzenie – działaniu na szkodę miasta.

jacek wojciechowicz

Prezydent Wojciechowicz przypomniał, że przez dwa lata w Urzędzie Miasta nie było skarbnika, co negatywnie wpłynęło na stan miejskiej kasy.  W związku z trudną sytuacją finansową, na najbliższej sesji Rady Miasta 19 czerwca prezydent Raciborza ma przedstawić propozycję zmian w budżecie na ten rok.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024