Jeszcze nie wszystko stracone. JKH GKS walczy dalej o awans do finału

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie pozostają nadal w walce o awans do finału mistrzostw Polski. Wczoraj (24.03.) w czwartym meczu półfinałowym pokonali na własnym lodzie Re-Plast Unię Oświęcim 4:3. Do zwycięstwa potrzebowali jednak dogrywki.

Mecz, jak poprzednie w rywalizacji obu drużyn, był emocjonujący i zacięty. Jastrzębianie trzykrotnie obejmowali prowadzenie a goście trzykrotnie doprowadzali do remisu. Decydującą bramkę dla JKH GKS-u strzelił w czwartej minucie dogrywki słowacki napastnik Roman Rac. Stan półfinałowej rywalizacji to 3:1 dla Unii. Kolejny mecz w niedzielę (27.03.) w Oświęcimiu. Mistrz Polski musi wygrać, by przedłużyć swoje szanse na awans. Gra toczy się do czterech zwycięstw.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 d. (2:2, 1:1, 0:0, d. 1:0)

1:0 Gleb Bondaruk – Ēriks Ševčenko (06:10),
1:1 Wasilij Strielcow – Maksim Rogow (09:30),
2:1 Siarhiej Bahalejsza – Radosław Nalewajka, Arkadiusz Kostek (12:09, 4/4),
2:2 Teddy Da Costa – Andrej Themár, Victor Rollin Carlsson (16:15),
3:2 Dominik Paś – Radosław Nalewajka, Siarhiej Bahalejsza (22:21),
3:3 Łukasz Krzemień – Sebastian Kowalówka (33:28),
4:3 Roman Rác – Egils Kalns (63:11, 4/4).