Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeszcze tylko dziś (31.05.) można zgłaszać uwagi do nowego rozkładu jazdy w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Plan zacznie obowiązywać od wakacji, a pracują nad nim urzędnicy starostwa z wydziału komunikacji oraz raciborski PKS, który wozi pasażerów w tej części regionu. Według wstępnych propozycji będzie jedna linia do Jastrzębia-Zdroju, dwie do Raciborza, zmieniony przebieg niektórych tras i nowe przystanki.

Po raz pierwszy autobus dotrze np. do nowej wsi Nieboczowy. Linie otrzymają nową numerację – będą zaczynać się od „3” tak, żeby nie myliły się z autobusami miejskimi w Jastrzębiu- Zdroju i Raciborzu.

W siatce połączeń pojawią się nowe przystanki i zmienione trasy. Po raz pierwszy autobus dotrze do nowej wsi Nieboczowy. W następnym roku szkolnym PKS dowiezie bowiem z tej miejscowości, a także z Bukowa i Grabówki uczniów do szkół oraz przedszkola w Syryni i Lubomi. To rozszerzenie dobrze funkcjonującej współpracy gmin i powiatu w tym zakresie. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie z Godowa i Gorzyc korzystali już z powiatowych autobusów w dojazdach na lekcje.

Łatwiej dojechać będzie do Wodzisławia Śl. także z Rogowa, gdzie pojawi się nowy przystanek przy ulicy Wyzwolenia, z Czyżowic, w których zlokalizowano nowe przystanki przy ulicy Dworcowej, w Gorzycach przy ulicy Polnej czy w Turzy Śląskiej przy ulicy Granicznej. Ze względu na szerokość ulic tymi trasami przejadą jednak autobusy o mniejszych gabarytach. Skróci się także czas przejazdu z Wodzisławia Śl. do Raciborza. Autobusy pominą Pszów i kursować będą przez Kokoszyce i Zawadę. Ponadto dotychczasowa linia do Chałupek zostanie skrócona tylko do Uchylska. Powiat nie otrzymał bowiem wsparcia finansowego z gminy Krzyżanowice, co było warunkiem jej utrzymania. Pasażerowie mogą jednak na tej trasie skorzystać ze znacznie szybszego połączenia Kolei Śląskich. Korygując czas odjazdów a w części przypadków dodając kursy, zrealizowano też szereg uwag i próśb pasażerów, które w ostatnich miesiącach napłynęły do starostwa pocztą mailową. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do końca roku. Ewentualne korekty do niego zostaną wprowadzone we wrześniu przed nowym rokiem szkolnym.

Nowy rozkład linii dostępny jest TUTAJ.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj