Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja targowiska w Knurowie

Facebook Twitter

Czas na zmiany. Targowisko w Knurowie zostanie zmodernizowane. Chodzi o teren położony przy ulicach Szpitalnej i Targowej. Już ogłoszono przetarg na wykonawcę pierwszego etapu prac, ten ma być rozstrzygnięty już we wtorek (6.11.).

Jakie plany ma magistrat?

– wymienia Ewa Szczypka, naczelnik wydziału inwestycji miejskiej w knurowskim magistracie. Boksy będą zlokalizowane także w bramie wejściowej na targowisko, zostanie przygotowany plac pod handel obwoźny. Teren będzie wyłożony brukiem, oświetlony, monitorowany, doprowadzona zostanie kanalizacja sanitarna, deszczowa, wymieniona zostanie instalacja wodociągowa. Plany ambitne, budzą jednak niepokój samych handlujących w części, która ma zostać przebudowana:

Jak usłyszało Radio 90 w Urzędzie Miasta w Knurowie modernizacja targowiska będzie odbywać się przy równoczesnej sprzedaży, dlatego kupcy będą musieli przenieść się na część, która obecnie jest ogrodzona. Za wcześnie jest, by mówić też o tym, jak w przyszłości będą kształtować się opłaty za miejsca do handlu:

– dodaje Ewa Szczypka z magistratu. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, zakończyć się w przyszłym. Modernizacja pierwszej części targowiska ma kosztować 5 milionów złotych, milion dała Unia Europejska. W przyszłości przebudowa czeka też drugi plac, ten ogrodzony. Szacuje się, że na to potrzeba około 4 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj