Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeszcze więcej więźniów szyje maseczki

Facebook Twitter

Już 56 więźniów z Zakładu Karnego w Raciborzu szyje maseczki ochronne. Liczbę osób przy maszynach do szycia zwiększono prawie dwukrotnie.

mat.prasowe

W Zakładzie Karnym w Raciborzu niemal dwukrotnie zwiększono liczbę skazanych zatrudnionych przez Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe RAKON. Już 56 osadzonych pracuje w przywięziennym przedsiębiorstwie, w którym szyte są bawełniane maseczki.

To reakcja Służby Więziennej w obliczu pandemii.

– mówi Piotr Król, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu:

Osadzeni odbywający karę w Zakładzie Karnym w Raciborzu, jednym z największych zakładów karnych na Śląsku, w ramach programu „Praca dla więźniów” są kierowani do pracy. Zatrudniani są m.in. w Państwowym Przedsiębiorstwie Odzieżowym RAKON, działającym przy ZK Racibórz. Skazani, którzy jeszcze kilka tygodni temu zajmowali się głównie szyciem odzieży roboczej, dziś skupiają się na szyciu maseczek ochronnych dla najbardziej potrzebujących.

Dziennie więźniowie produkują 5 tysięcy maseczek- mówi dyrektor PPO Rakon, Dawid Żebrak.

W ramach działalności uruchomiliśmy produkcję maseczek bawełnianych z atestem, które szyją przeszkoleni osadzeni w ramach programu „Praca dla więźniów”.

Skazani pracują na terenie zakładu. Kierując skazanych do pracy zapewniamy przedsiębiorstwu ciągłość produkcji- mówi rzecznik placówki Piotr Król:

Skazani pracują na terenie jednostki, w przedsiębiorstwie przywięziennym i nie ma potrzeby, by w związku z wykonywaniem prac opuszczali więzienne mury, co z uwagi na bezpieczeństwo jest szczególnie ważne.

Maseczki szyte przez więźniów trafiają do instytucji publicznych.

W zakładzie karnym w Raciborzu przebywa prawie 800 osadzonych, głównie recydywistów. To jeden z największych zakładów karnych na Śląsku. Odbywają tu karę skazani na krótkotrwałe, jak i najsurowsze kary pozbawienia wolności z karą dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2024