JKH GKS – Energa Toruń 6:3

Trzeci krok do półfinału zrobili hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (12.03.) na własnym lodzie pokonali 6:3 Energę Toruń. Pierwsza tercja meczu była wyrównana, zakończyła się remisem 2:2. W drugiej przewagę uzyskali gospodarze, którzy strzelili trzy gole, nie tracąc żadnego. W trzeciej oba zespoły zdobyły po jednej bramce.

Najskuteczniejszy w drużynie z Jastrzębia był zdobywca trzech goli, czeski napastnik Martin Kasperlik.

Wygraliśmy, ale wcale nie przyszło nam to łatwo

– mówił po meczu jego klubowy kolega, Mateusz Bryk:

Mateusz Bryk: Nie są to łatwe mecze, od samego początku wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwa seria, widzimy, że mamy 3:2 i dzisiaj początek też był nerwowy pomimo szybko strzelonej bramki, zaraz dostaliśmy dwie i trzeba było się gdzieś bardzo szybko skoncentrować nad tym, żeby wrócić na swoje tory i nie dać się rozbić tym, że tracimy bramki w głupi sposób, bo nie były to wypracowane sytuacje przez Energę tylko nasze głupie błędy.

To było ważne jest zwycięstwo

– dodaje napastnik JKH GKS-u, Radosław Nalewajka:

Radosław Nalewajka: Super ten mecz nam wyszedł po takiej przerwie. Myślę, że od początku do końca graliśmy tak, jak powinniśmy grać. Myślę, że nam to dosyć dobrze wychodziło. Druga tercja myślę, że rozstrzygnęła, w trzeciej utrzymaliśmy konsekwentną grą w obronie. Chcemy jechać w niedzielę i skończyć tę serię.

W niedzielę (13.03.) 6. mecz obu drużyn w Toruniu. „Jedziemy po zwycięstwo” deklaruje obrońca JKH GKS-u, Marcin Horzelski:

Marcin Horzelski: Każdy jest ciekawy tego spotkania, każdy będzie skoncentrowany, bo chcemy to skończyć, żeby pójść dalej. Mamy nadzieję, że to będzie właśnie ten mecz

Radio 90: Nie wracacie do Jastrzębia?

Marcin Horzelski: Na siódmy mecz nie. Mecze pokazały, że musimy dawać z siebie wszystko.

Dzięki wygranej JKH GKS prowadzi w ćwierćfinałowej serii z Energą 3:2 i do awansu brakuje mu jednego zwycięstwa. Jeżeli wygrają jednak torunianie, o wszystkim zdecyduje 7-me spotkanie w Jastrzębiu.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)
1:0 Kasperlik (Rac, E. Sevcenko) 0:50
1:1 Luhdanpaa (Arrak) 03:34
1:2 K. Kalinowski (Vasjonkin, Szabanow) 04:30
2:2 Kalns (E. Sevcenko) 10:02, 4/4
3:2 Rac (Kalns, Paś) 30:30, 5/4
4:2 Kasperlik (Bahalejsza, Kalns) 34:06, 5/4
5:2 Kamienieu (Górny, Pavlovs) 36:40