JKH GKS Jastrzębie awansował do finału Pucharu Wyszehradzkiego

Wczoraj (15.10.) na własnym lodzie hokeiści pokonali Ujpest Budapeszt 4:0. Poznaliśmy także nowy termin meczu jastrzębian z GKS-em Katowice.

Mecz na Jastorze był tylko formalnością, bo przypomnijmy, że pierwsze spotkanie obu drużyn w Budapeszcie, jastrzębianie wygrali aż 9:2. Tym razem też nie mieli problemów z pokonaniem Węgrów. Już w pierwszej tercji strzelili trzy gole, kolejno do bramki gości trafiali: Henrich Jabornik, Maciej Urbanowicz i Radosław Nalewajka. W ostatniej tercji wynik ustalił Kamil Wróbel. Tym samym JKH GKS awansował do półfinału polsko-czesko-słowacko-węgierskich rozgrywek, co warto podkreślić awansował wygrywając wszystkie spotkania. Mecze półfinałowe zaplanowano na listopad, a wśród półfinalistów jest także inny zespół Polskiej Hokej Ligi, GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie – Ujpest Budapeszt 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
1:0 Jabornik (Urbanowicz) 03:00 5/3
2:0 Urbanowicz (Kasperlik, Sawicki) 09:11
3:0 R. Nalewajka (Wróbel, Paś) 11:40
4:0 Wróbel (Kulas) 58:09 4/5

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Jass, Jabornik, Sawicki, Kasperlik, Urbanowicz – Radzieńciak, Matusik, Paś, Wróbel, R. Nalewajka – Michałowski, Gimiński, Sołtys, Pelaczyk, Jarosz – Chorążyczewski, Płachetka, Kulas, Bryk, Misterkiewicz.

Ujpest Budapeszt: Duschek – Varga, Carlson, Benk, Di Diomete, Nemes – Kiss-Rusk, Pokornyi, Brown, Odnoga, Pance – Nagy, An. Horvath, S. Kovacs, Miłuszkin, Csamango – A. Kovacs, Henderson, Banga, At. Horvath, Jemelianow.

A co z ligowym meczem przeciwko GKS-owi Katowice, który nie doszedł do skutku?

Przypomnijmy: goście nie wyszli na lód w proteście przeciwko pobiciu jednego z ich hokeistów, do jakiego doszło na terenie obok lodowiska. Wielu liczyło na walkower. Jednak po przeanalizowaniu sytuacji Komisarz Polskiej Hokej Ligi podał nowy termin spotkania, to 31 października. Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji:

Oba kluby zgodnie stwierdziły, iż orzeczenie ewentualnego walkowera byłoby niezgodne z duchem sportowej rywalizacji.

Dlatego wyznaczono nowy termin meczu, ale cześć kosztów jego organizacji pokryje GKS Katowice.