JKH GKS Jastrzębie bez medalu w tym sezonie

Walczyli dzielnie, polegli dopiero w ostatni meczu. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie przegrali wczoraj (07.03.) ostatnie spotkanie ćwierćfinałów z GKS-em Katowice 2:6. To oznacza, że rywalizację obu drużyn wygrali 4:3 katowiczanie, to oni zagrają w półfinale i nadal mają szanse na obronę wywalczonego przed rokiem tytułu mistrza Polski.

hokeiści

Pierwsza tercja wczorajszego meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, gola dla JKH GKS-u zdobył Maciej Urbanowicz.

W drugiej katowiczanie strzelili kolejne trzy bramki, na co jastrzębianie odpowiedzieli tylko trafieniem Czecha Mikyski. On i jego koledzy walczył ambitnie także w ostatniej odsłonie meczu, ale wyrównać nie zdołali, w końcówce tracąc jeszcze jedną bramkę. „Walczyliśmy, ale niestety nie udało się” – mówił po meczu kapitan JKH GKS-u, Maciej Urbanowicz.

Maciej Urbanowicz: Graliśmy do końca, chcieliśmy, chcieliśmy to dzisiaj wygrać. Decydujący był 6. mecz. Mieliśmy kilka sytuacji, których nie wykorzystaliśmy i tak naprawdę myślę, że tam to było za słabe. Tam powinniśmy dać z siebie jeszcze więcej, aby ten mecz wygrać. Się nie udało. Dzisiaj Katowice były skuteczne, strzelali bramki. Ciężko nam było wrócić do meczu.

jkh gks

Maciej Urbanowicz kapitan JKH GKS

Maciej Urbanowicz narzekał na słaby poziom sędziowania.

Maciej Urbanowicz: Ta para sędziów nie sprzyjała nam w tych dwóch ostatnich meczach i uważam, że kilku karnych nie gwizdnęli u nas, które były, puścili grę, a dzisiaj gwizdali wszystko. Dziwne decyzje. U nas dwa razy grę dostajemy po dwie minuty, bo to nie przypadkowa sytuacja. nasz zawodnik zagrał ciałem, przewraca się, uderzył w twarz, a my dostajemy 4 minuty. Dziwne to jest. Ja tego trochę nie rozumiem. Dzisiaj był sport, wygrała GieKSa. Życzę im jak najlepiej, wygrali, byli lepsi dzisiaj.

Jastrzębianie „zostawili na lodzie serce” w walce z mistrzem Polski, ale wczorajsza porażka oznacza dla nich koniec sezon. W trzech ostatnich przypomnijmy, stawali na podium. Tym razem kończą rywalizację w Polskiej Hokej Lidze na 5. miejscu.

7 marca 2023, Katowice, 18:30
GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
1:0 Bepierszcz 05:22
1:1 Urbanowicz (Pelaczyk, Paś) 07:21
2:1 Magee (Pasiut, Bepierszcz) 13:45
3:1 Magee (Olsson, Simek) 25:00 5/4
3:2 Mikyska (Jansons, Urbanowicz) 32:03 5/4
4:2 Bepierszcz (Pasiut, Monto) 33:11 5/4