Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:0

Facebook Twitter

Od zwycięstwa zaczęli finałową rywalizację o mistrzostwo Polski hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. W pierwszym meczu, w piątkowy (26.03.) wieczór, pokonali na własnym lodzie Comarch Cracovię 3:0. Spotkanie od początku do końca było zacięte i emocjonujące.

W pierwszej tercji żaden z zespołów nie wykorzystał stworzonych sytuacji. W drugiej jastrzębianie trafili dwukrotnie, najpierw bramkarza gości pokonał Martin Kasperlik, a później Roman Rac. W trzeciej odsłonie meczu JKH GKS dobrze się bronił, a gdy w końcówce zespół z Krakowa wycofał bramkarza, wynik ustalił kapitan jastrzębian, Maciej Urbanowicz:

Myślę, że zagraliśmy naprawdę dobry mecz, było to chyba nasz najlepszy mecz w fazie play-off, bo od początku dobrze weszliśmy w ten mecz. Graliśmy więcej w tercji Cracovii, byliśmy agresywniejsi, byliśmy dzisiaj lepszym zespołem i wygraliśmy 3:0.

Maciej Urbanowicz, JKH GKS Jastrzębie

Swoich zawodników, w tym bramkarza Patrkia Nechvatala, chwalił po meczu trener JKH GKS-u, Robert Kalaber:

Zawodnicy byli dobrze przygotowani, pomagali sobie, walczyli jeden za drugiego. Świetna postawa Patrkia Nechvatala zdecydowała o dzisiejszym wyniku. Myślę, że organizacja gry, odpowiedzialność zawodników, poświęcenie, to było na najwyższym poziomie w tych meczach w fazie play-off.

Robert Kalaber, trener JKH GKS Jastrzębie

Cieszymy się z wygranej, ale o tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć i walczyć dalej – mówi obrońca JKH GKS-u, Kamil Górny:

Wiadomo, nie możemy się unieść, że wygraliśmy dzisiaj, a jutro już samo przyjdzie. Tak to nie działa dzisiaj kolejny mecz przed nami i musimy być na niego gotowi. Jeszcze daleka droga do końca, dzisiaj był dobry mecz, musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu, jakie błędy popełniliśmy.

Kamil Górny, JKH GKS Jastrzębie

W finałowej rywalizacji JKH GKS prowadzi 1:0, walka toczy się przypomnijmy, do czterech zwycięstw. W sobotę (27.03.) na Jastorze drugie starcie obu drużyn (pocz. godz. 18.30.).

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 Kasperlik (Rac) 29:21
2:0 Rac (Phillips) 35:30
3:0 Urbanowicz 59:01 (do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś – Michałowski, Sevcenko, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024