JKH GKS Jastrzębie coraz bliżej półfinału

Już tylko jednej wygranej brakuje hokeistom JKH GKS-u Jastrzębie by awansować do półfinału mistrzostw Polski. Wczoraj (28.02.) jastrzębianie po raz trzeci pokonali Podhale Nowy Targ. Tym razem było to wyjazdowe spotkanie, do którego rozstrzygnięcia JKH GKS potrzebował dogrywki. Wygrał po zaciętym boju 4:3.

Po dwóch tercja zespół trenera Roberta Kalabera prowadził 3:1 i gdy wszystko wskazywało na to, że odniesie kolejne zwycięstwo, w trzeciej tercji gospodarze strzelili dwa gole i wyrównali. W dogrywce jastrzębianie wykorzystali grę w przewadze, a bramkę na wagę zwycięstwa w 64-tej minucie meczu strzelił Roman Rac.

Dziś (1.03.) czwarte starcie obu drużyn, także w Nowym Targu (pocz. godz. 18:00.). Jeżeli JKH GKS wygra awansuje do półfinału, jeżeli tak się nie stanie, na 5-ty mecz zespoły wrócą do Jastrzębia.

Tauron Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 3:4 d. (1:2, 0:1, 2:0, d. 0:1)

1:0 Babincew (Kułakow, Bryniczka) 15:54
1:1 Urbanowicz (Kasperlik) 18:07 5/4
1:2 Phillips (Hovorka, Urbanowicz) 19:28
1:3 Sevcenko (Sawicki) 26:03
2:3 Svec (Kułakow, Hiltunen) 47:24 5/4
3:3 Bryniczka (Mrugała) 50:34
3:4 Rac (Bryk) 63:29 4/3

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Phillips, Hovorka, Wróbel – Sevcenko, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Matusik, Michałowski, Urbanowicz, Jarosz, R. Nalewajka.