JKH GKS Jastrzębie gromi mistrza Polski na Jastorze

Wreszcie zagrali na poziomie, do którego przyzwyczaili kibiców w poprzednich sezonach. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie rozgromili na własnym lodzie mistrza Polski GKS Katowice.

Piątkowe (18.11) spotkanie na Jastorze miało być pełne emocji i kibice, którzy zasiedli na trybunach jastrzębskiego lodowiska nie zawiedli się. Gospodarze po świętym meczu pokonali zespół z Katowic 6:0. Tym samym zrewanżowali się za dwie poprzednie porażki w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzył w 9. minucie kapitan JKH GKS-u Maciej Urbanowicz, który dobił strzał jednego z kolegów z drużyny. Później gra się wyrównała, ale gole już nie padły. W drugiej tercji wynik podwyższył Łotysz Mark Kaleinikovas. A trzecią bramkę podczas gry w przewadze strzelił Jozef Svec. W ostatniej odsłonie meczu gospodarze dołożyli jeszcze 3 gole. Ponownie trafiali Urbanowicz i Kaleinikovas, a wynik ustalił po indywidualnej akcji Patryk Pelaczyk.

Warto podkreślić, że bardzo dobry mecz w jastrzębskiej bramce rozegrał także Bence Balizs, Węgier zachował czyste konto, ratując kilka razy swój zespół przed utratą gola. Po piątkowej wygranej jastrzębianie dopisali do swojego konta trzy punkty, mają ich 35 i nadal zajmują 5.  lokatę w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

W kolejnym meczu JKH GKS Jastrzębie podejmował na Jastorze GKS Tychy. To spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek (25.11).

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

1:0 Urbanowicz (Viinikainen, Freidenfelds) 08:32
2:0 Kaleinikovas (Mikyska, Svec) 24:22
3:0 Svec (Mikyska, Bryk) 31:21, 5/4
4:0 Urbanowicz (Kaleinikovas, Mikyska) 44:27, 5/4
5:0 Kaleinikovas (Svec, Mikyska) 50:22
6:0 Pelaczyk (Jarosz, Sevcenko) 50:56

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Freidenfelds – Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec – Sevcenko, Bryk, Pelaczyk, Jarosz, Sinegubovs – Kamienieu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Płachetka.