JKH GKS Jastrzębie: Hokeiści znów wygrywają 6:1

Odrobili zaległości. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie rozegrali wczoraj (27.10.) zaległy mecz Polskiej Hokej Ligi przeciwko Cracovii. Po raz drugi z rzędu w ligowych rozgrywkach zwyciężyli 6:1.

W pierwszej tercji do bramki przeciwników trafił Radosław Nalewajka, w drugiej wynik podwyższyli Martin Kasperlik i Kamil Wróbel. W trzeciej raz trafili goście, na co jastrzębianie odpowiedzieli trzema golami: Marisa Jassa, Marcina Horzelskiego i Kamila Wałęgi.

Dzięki wczorajszej wygranej JKH GKS umocnił się na trzecim miejscu w tabeli, a zwycięstwo z Cracovią przybliżyło zespół do występu w finałowym turnieju o Puchar Polski. W piątek (30.10.) jastrzębianie zagrają w Katowicach z GKS-em, a później hokeistów czeka dwutygodniowa przerwa na zgrupowanie reprezentacji Polski.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

1:0 R. Nalewajka (Pelaczyk, Jarosz) 16:53
2:0 Kasperlik (Rac) 29:21
3:0 Wróbel (Paś, Wałęga) 29:33
4:0 Jass (Wałęga) 41:05
4:1 Gula (Kapica, Nemec) 41:26 5/4
5:1 Horzelski (Kasperlik) 50:42
6:1 Wałęga (Wróbel) 51:56

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Wróbel – Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.