Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie: Kadrowa rewolucja w zespole. Kto odchodzi? Kto zostaje?

Facebook Twitter

Kadrowe zmiany w klubie JKH GKS Jastrzębie: obcokrajowcy odchodzą, Urbanowicz i Jarosz zostają w zespole.

jkh gks
Maciej Urbanowicz kapitan JKH GKS

JKH GKS Jastrzębie: Kadrowa rewolucja w zespole

Jak informuje klub z drużyną żegnają się wszyscy obcokrajowcy, którzy występowali w niej w minionym sezonie. Decyzja oznacza, że JKH GKS Jastrzębie opuszczają: bramkarz Bence Balizs (Węgry), obrońcy Eriks Sevcenko, Hugo Jansons (Łotwa) i Olli-Petteri Viinikainen (Finlandia) oraz napastnicy Raivo Freidenfelds, Antons Sinegubovs (Łotwa), Mark Kaleinikovas (Litwa), Josef Mikyska (Czechy), Jozef Svec (Słowacja), Lauri Huhdanpaa i Tuukka Rajamaeki (Finlandia).

Kibice JKH GKS Jastrzębie długo będą pamiętać strzelecką skuteczność Kaleinikovasa (21 bramek) oraz godną uwagi statystykę decydujących podań Mikyski (24 asysty), jak również znakomite interwencje Bence Balizsa (91,95 % w play-off z GKS Katowice). W sumie obcokrajowcy strzelili dla zespołu z Jastrzębia ponad siedemdziesiąt goli.

Na swojej internetowej stronie klub pisze:

Panowie, dziękujemy za zaangażowanie i serducho pozostawione na taflach ekstraligi oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Jednocześnie zapewnia, że zarząd i sztab JKH GKS Jastrzębie aktywnie działa na rzecz pozyskania nowych zawodników, którzy w sezonie 2023/24 wzmocnią drużynę i ponownie pomogą w podjęciu równorzędnej walki z najlepszymi polskimi zespołami.

JKH GKS Jastrzębie: Kadrowa rewolucja w zespole

Jest też dobra informacja klub przedłużył kontrakty z dwoma napastnikami. Na kolejne dwa lata w zespole pozostanie jego kapitan Maciej Urbanowicz, w następnym sezonie barwy JKH GKS-u reprezentował będzie Dominik Jarosz.

Maciej Urbanowicz po raz pierwszy trafił na Jastor w 2009 roku i szybko wypracował sobie pozycję kapitana drużyny. Do 2015 roku popularny „Urban” zdobył z JKH GKS wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz brązowy medal PHL. Następnie na cztery lata opuścił klub, aby w 2019 roku powrócić do Jastrzębia i ponownie przejąć kapitańską opaskę. W ciągu ostatnich czterech lat był czołową postacią zespołu, który wywalczył m.in. mistrzostwo Polski. W minionym sezonie rozegrał 47 spotkań, w których zaliczył 34 pkt.

Z kolei Dominik Jarosz to wychowanek klubu, który całą dotychczasową karierę spędził na Jastorze. Ten wciąż młody napastnik należy do „złotego pokolenia” młodzieży z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, która w poprzedniej dekadzie szturmem zdobyła ekstraligę. Jarosz miał swój mniejszy lub większy udział we wszystkich sukcesach ekipy trenera Roberta Kalabera. W poprzednim sezonie rozegrał w ekstralidze 45 spotkań, zaliczając 17 pkt.

Dodajmy, że aktualnie ważne kontrakty z jastrzębskim klubem mają Michał Kieler, Arkadiusz Kostek, Kamil Górny, Radosław Nalewajka, Łukasz Nalewajka, Jauhenij Kamienieu, Patryk Pelaczyk i Marcin Płachetka. Trwają rozmowy o przedłużeniu kontraktu z Marcinem Horzelskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023