JKH GKS Jastrzębie: Mecze z Comarch Cracovią i Energa Toruń

Ze zmiennym szczęściem grali w miniony weekend hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. W piątek (08.01.) na własnym lodzie stoczyli zacięty bój z Comarch Cracovią. Wygrali po dogrywce 2:1. Pierwszego gola w meczu zdobyli jastrzębianie, w drugiej tercji do bramki gości trafił Kamil Wróbel.

Przeciwnicy wyrównali w trzeciej odsłonie meczu i by wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. W niej podczas gry w przewadze gola na wagę dwóch punktów dla JKH GKS-u zdobył Marek Hovorka.

Wczoraj (10.01.) jastrzębianie zmierzyli się w wyjazdowym meczu z Energą Toruń. Przegrali 1:4 i tym samym zakończyła się ich rekordowa seria wygranych na wyjeździe. Było ich 9. Honorowego gola dla jastrzębian zdobył Martin Kasperlik. Mimo porażki jego zespół pozostał liderem Polskiej Hokej Ligi. W piątek (15.01.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 2:1 d. (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

1:0 Wróbel (Phillips) 36:53
1:1 Nejezchleb (Ferrara, Welsh) 56:39
2:1 Hovorka (Bryk, Rac) 62:46

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Sawicki – Sevcenko, Klimiczek, Hovorka, Phillips, Ł. Nalewajka – Horzelski, Jass, Sołtys, Paś, R. Nalewajka – Michałowski, Kostek, Gimiński, Jarosz, Wróbel.

Strzały: 25 – 27 Kary: 14 min – 8 min

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

1:0 Sierguszkin 08:04
2:0 Kalinowski (Smirnow, Bondaruk) 37:42 5/3
3:0 Fieofanow (Czwanczikow) 39:13 5/4jk
3:1 Kasperlik 40:06
4:1 Kalinowski 59:16 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 40:01 Marek) – Bryk, Górny, Hovorka, Rac, Kasperlik – Jass, Sevcenko, Sołtys, Wałęga, Paś – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Phillips, Sawicki – Gimiński, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 33 – 29 Kary: 4 min – 6 min