JKH GKS Jastrzębie po raz kolejny lepszy od GKS-u Katowice

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie znów lepsi od mistrza Polski. W miniony piątek (9.12.) jastrzębianie pokonali na wyjeździe GKS Katowice 5:2. Co warto podkreślić zagrali bardzo dobre spotkanie i wreszcie byli skuteczni.

Już pierwszą tercję wygrali 2:0 po golach Marka Kaleinikovasa i Hugo Jansonsa, który wykorzystał grę w przewadze. Na początku drugiej odsłony spotkania bramkę zdobył Fin Tuukka Rajamaeki, który niedawno dołączył do zespołu i dla którego było to pierwsze trafienie w barwach JKH GKS-u. Wprawdzie gospodarze odpowiedzieli jednym golem, ale w tej samej tercji do bramki katowiczan ponownie trafił Kaleinikovas, a także Dominik Jarosz. W ostatniej osłonie ich zespół „pilnował wyniku”, stracił tylko jedna bramkę i pewnie wygrał spotkanie. Aktualnie JKH GKS Jastrzębie traci do trzeciego miejsca w tabeli sześć punktów. W niedzielę (11.12.) rozegra zaległe spotkanie w Sosnowcu, po którym w ligowych rozgrywkach nastąpi reprezentacyjna przerwa.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)

• 0:1 Kaleinikovas (Mikyska) 04:01
  • 0:2 Jansons (Mikyska, Rajamaeki) 08:10, 5/4
  • 0:3 Rajamaeki (Jansons) 23:50
  • 1:3 Olsson (Lehtonen, Krężołek) 28:33
  • 1:4 Kaleinikovas (Svec, Jansons) 28:50
  • 1:5 Jarosz (Sinegubovs, Urbanowicz) 36:37
  • 2:5 Krężołek (Mikkola, Lehtonen) 47:20, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Freidenfelds, Rajamaeki – Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec – Sevcenko, Bryk, Szita, Paś, Ł. Nalewajka – Płachetka, Kamienieu, Sinegubovs, Jarosz, Pelaczyk.