JKH GKS Jastrzębie przegrał z Cracovią 2:5

Kolejna porażka jastrzębskich hokeistów. Tym razem JKH GKS nie sprostał wicemistrzom Polski, Cracovii. Wtorkowy (04.12.) wyjazdowy mecz, jastrzębianie przegrali 2:5. Zespół zagrał jednak bez swojego kapitana, Maciej Urbanowicz jest kontuzjowany.

W pierwszej tercji, która zakończyła się remisem 1:1, GKS toczył wyrównaną walkę z Cracovią, gola dla JKH strzelił Damian Słaboń. W drugiej odsłonie dominowali już gospodarze, którzy zdobyli aż 4 bramki i tym samym rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. W ostatnich 20 minutach wynik meczu ustalił Maciej Sulka. W piątek (07.12.) JKH GKS zagra znów na wyjeździe tym razem z Unią Oświęcim.

CRACOVIA – JKH GKS JASTRZĘBIE 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
0:1 (10:12) Kapica – Dąbkowski
1:1 (12:59) Słaboń – Besch (5/4)
2:1 (22:38) L. Laszkiewicz – Besch
3:1 (33:12) Dvorzak – Valczak
4:1 (37:49) Valczak
5:1 (38:42) Chmielewski
5:2 (44:15) Sulka – Salamon – Maciej Rompkowski

CRACOVIA: Radziszewski – Kłys, Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz – Witowski, Dudasz, Valczak, Dworzak, Fojtik – Myjak, Noworyta, Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski – A. Kowalówka, Zieliński, Kmiecik, Rutkowski, Kostecki.

JKH GKS: Kosowski – Górny, Zatko, Danieluk, Kral, Bordowski – Labryga, Bryk, Kogut, Słodczyk, Kulas – Dąbkowski, Mateusz Rompkowski, Sulka, Maciej Rompkowski, Kapica – Pastryk, Kąkol, Salamon.

Sędziowali: Tomasz Radzik – Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski.