Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie: Przegrana na początek play-offów

Facebook Twitter

Od porażki zaczęli rywalizację w play-offach hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Jastrzębianie- piąty zespół rundy zasadniczej tego sezonu- walczą o awans do półfinałów z czwartym GKS-em Katowice, aktualnym mistrzem Polski.

JKH w play-offach
fot.jkh.pl

JKH w play-offach

Przypomnijmy jastrzębianie, piąty zespół rundy zasadniczej tego sezonu walczą o awans do półfinałów z czwartym GKS-em Katowice, aktualnym mistrzem Polski. To rywalizacja, która wzbudza największe zainteresowanie, para, w której trudno wskazać faworyta.

Pierwszy mecz zespoły rozegrały wczoraj (23.02.) w katowickiej Satelicie i zakończył się on zwycięstwem gospodarzy 5:2. Już po pierwszej tercji GKS Katowice prowadził 2:0. W drugiej miejscowi hokeiści strzeli trzecią bramkę i wtedy przebudzili się jastrzębianie. Gole Marka Kaleinikovasa i Eriksa Sevcenko dały im wiarę, że jeszcze nie wszystko stracone. Niestety w trzeciej odsłonie spotkania trafiali już tylko gospodarze, którzy zdobyli jeszcze dwa gole i wygrali mecz. Tym samym GKS Katowice prowadzi w rywalizacji 1:0.

Już dzisiaj (24.02.) drugie starcie obu drużyn. Mecz zostanie rozegrany ponowie w Katowicach. Spotkania numer 3 i 4 w poniedziałek (27.02.) i wtorek (28.02.) na Jastorze. Przypomnę, że rywalizacja toczy się do czterech wygranych spotkań.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (2:0, 1:2, 1:0)

1:0 Krężołek 05:27
2:0 Simek (Bepierszcz, Monto) 19:12
3:0 Simek (Rompkowski, Kruczek) 28:53
3:1 Kaleinikovas (Huhdanpaa, Górny) 29:58
3:2 Sevcenko (Bryk, Paś) 34:31
4:2 Olsson (Pulkkinen, Wanacki) 41:49
5:2 Lehtonen (Wanacki, Olsson) 52:34

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki – Górny, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Huhdanpaa – Sevcenko, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka – Onak, Kamienieu, Pelaczyk, Freidenfelds, Sinegubovs.

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 1-0 dla GKS-u Katowice.

JKH w play-offach

Mateusz Bryk/ fot. jkh.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023