JKH GKS Jastrzębie przegrywa z HC Frydek-Mistek. Jastrzębianie byli skuteczni tylko w drugiej tercji

Pierwszy sparing za hokeistami JKH GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (4.08.) zmierzyli się na Jastorze z czeskim pierwszoligowcem HC Frydek-Mistek. Mecz zakończył się wygraną gości 5:3. Jastrzębianie byli skuteczni tylko w drugiej tercji meczu, w której zdobyli wszystkie trzy bramki.

Trafiali obcokrajowcy: Antons Sinegubovs, Josef Svec i Eduards Hugo Jansons. Zespół z Czech w tej tercji odpowiedział jednym trafieniem, ale ponieważ wygrał po 2:0 pierwszą i trzecią odsłonę meczu ostatecznie zanotował wygrana na swoim koncie. Kolejne sparingi podopieczni trenera Roberta Kalabera rozegrają w przyszłym tygodniu podczas turnieju w czeskiej Porubie.

JKH GKS Jastrzębie – HC Frýdek-Místek 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)

• 3:5 Zurek (Geidl, Jobanek) 47:36

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (od 29:23 Kieler) – Kostek, Kamieniev, Urbanowicz, Korkiakoski, Paś – Sevcenko, Jansons, Kaleinikovas, Svec, Pelaczyk – Górny, Bryk, Ł. Nalewajka, Freidenfelds, Sinegubovs – Horzelski, Blanik, Jarosz, R. Nalewajka.

HC Frýdek-Místek Mokry (od 29:13 Svancara) – Teper, Havranek, Svacina, Vrdlovec, Machala – Sova, Marcinko, Doktor, Haas, Dostalek – Kares, Zurek, Klimsa, Zemak, Hotek – Adamek, Homola, Ullrych, Jobanek, Geidl.