Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna nowy sezon. Dziś (11.09.) prezentacja drużyny [materiał partnera]

Facebook Twitter

Po długiej przerwie na lód wracają zespoły Polskiej Hokej Ligi. W tym gronie od lat jest także JKH GKS Jastrzębie. Dziś (11.09.) zespół inauguruje nowy sezon. Na lodowisku Jastor najpierw odbędzie się prezentacja drużyny, a po niej pierwszy mecz, przeciwnikiem będzie Zagłębie Sosnowiec.

Fot. jkh.pl

W trakcie przygotowań w zespole stwierdzono ognisko koronawirusa.

Większość hokeistów i członków sztabu szkoleniowego była zakażona. Czy wszystko już w porządku? Radio 90 pytało dyrektora sportowego klubu, Leszka Laszkiewicza:

Wszystko w porządku. Zrobiliśmy jeszcze zawodnikom dodatkowe badania – morfologię i badanie serca. Wszystko jest dobrze, wiadomo, że po takim wirusie te organizmy są troszeczkę osłabione. Zawodnicy mają wytyczne co dalej robić. Wszyscy są zdrowi i to jest najważniejsze.

Wirus niestety zaburzył przygotowania zespołu do sezonu

– dodaje Leszek Laszkiewicz:

Ciężki okres naszego całego klubu można powiedzieć, niestety wirus pokrzyżował nam plany przygotowawcze do sezonu. Zazwyczaj w tym okresie mieliśmy za sobą już około 9, 10 sparingów i już te „piątki” mniej więcej były zgrane. Teraz mamy z tym ogromny problem, bo zagraliśmy chyba tylko 4 sparingi. Przed samymi rozgrywkami dołączył do nas zawodnik z Kanady, dlatego drużyna nie jest tak zgrana jak byśmy chcieli. Liczymy na to, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej i pokaże się siła naszej drużyny.

W zespole doszło do paru zmian, jest kilku nowych zawodników. Jako ostatni kontrakt z klubem podpisał Kanadyjczyk, Zackary Phillips. Jak nową drużynę ocenia dyrektor sportowy klubu?

Cały czas z zarządem i trenerami robimy wszystko, aby co roku drużyna była coraz mocniejsza, mam nadzieję, że w tym roku tak będzie. Wszystko zweryfikuje lód, więc nie możemy się doczekać tych pierwszych meczy. Moim zdaniem dopiero po dwóch rundach będziemy mogli określić na jakim poziomie jest ta drużyna i zobaczyć jak inne drużyny wyglądają na naszym tle.

Radio 90: Kto jest największym wzmocnieniem?

Ciężko rokować. Często jest tak, że ktoś ma dobre statystyki, a przyjedzie do polskiej ligi i nie może się odnaleźć, a czasem zawodnik, który nie ma bogatej kariery przychodzi i jest gwiazdą w polskiej lidze. Z ocenami bym się chciał wstrzymać. Pracowaliśmy nad tym, żeby zawodnicy wnieśli jakość do naszej drużyny, ale to muszą udowodnić na lodzie.

Cały zespół kibice będą mogli poznać podczas dzisiejszej (11.09.) prezentacji, która odbędzie się przed meczem. Takich prezentacji Leszek Laszkiewicz, jeszcze nie tak dawno jeden z najlepszych polskich hokeistów, ma na swoim koncie wiele:

Niesamowita adrenalina przede wszystkim. Ja muszę powiedzieć, że jak grałem w lidze niemieckiej to przed każdym meczem były ognie, zapowiedzi zawodników. Cała hala krzyczy dane nazwisko, to jest impuls dla zawodnika, żeby jeszcze lepiej być skoncentrowanym do meczu. Emocje z tym związane są bardzo duże.

Zwykle zespół JKH GKS-u prezentował się kibicom podczas specjalnej imprezy w zaprzyjaźnionym centrum handlowym. Teraz formuła prezentacji została zmieniona, ale też ma być bardzo ciekawie:

Sytuacja nas do tego zmusiła, że nie mogliśmy jak co roku zrobić prezentacji. W tym roku osoby odpowiedzialne za marketing zdecydowały, że to zrobimy przed samym meczem. Jest to ciekawy program, nie chciałbym  zdradzać szczegółów, ale kibice, którzy przyjdą będą zadowoleni. Będzie kolorowo, będzie parnie. Serdecznie na to zapraszamy, bo będą wrażenia. Zapraszamy na godz. 18.00 na lodowisko Jastor. Bądźcie z nami, przyjdźcie, wspierajcie – na pewno się odwdzięczymy dobrą grą.

A po prezentacji inauguracyjny mecz tego sezonu: JKH GKS Jastrzębie kontra Zagłębie Sosnowiec.

Ważna informacja dla wszystkich osób, które z różnych powodów nie będą mogły być na prezentacji. Jest przygotowana bezpłatna transmisja na facebooku JKH GKS Jastrzębie:

Abyście choćby duchem mogli być z nami.

– napisał klub na swojej stronie.

Zarząd klubu JKH GKS Jastrzębie informuje o cenach biletów na mecze fazy zasadniczej Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2020/2021 na Lodowisku „Jastor” oraz przysługujących ulgach i zniżkach:

  • BILETY:

Bilet normalny – 15 złotych
Bilet ulgowy – 12 złotych

– Bilet ulgowy – przysługuje kobietom, dzieciom od 10 lat, młodzieży uczącej się, studentom do 26. roku życia, osobom powyżej 65. roku życia oraz opiekunowi osoby niepełnosprawnej, za okazaniem przy zakupie odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienie do zniżki (legitymacja szkolna, legitymacja studencka, dowód osobisty).

– Darmowy wstęp przysługuje dzieciom do lat 9 oraz osobom niepełnosprawnym za okazaniem ważnej legitymacji.

– Klub JKH GKS Jastrzębie jest uczestnikiem programu Rodzina 3+. Zgodnie z jego zasadami na jeden bilet normalny wchodzi cała rodzina.

Mecze ekstraligi rozpoczynać się będą w dni powszednie o godzinie 18:00, w niedziele o godz. 17:00 lub o godz. 18:00. W przypadku transmisji telewizyjnej możliwa jest zmiana godziny. Wstęp na mecze grup młodzieżowych jest bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze Klubu.

  • KARNETY:

Karnet – 200 złotych

– Posiadaczom karnetów na sezon zasadniczy przysługuje prawo do pierwokupu biletów na mecze fazy PLAY-OFF oraz rezerwacja miejsca przypisanego na karnecie.

– Karnety można nabywać w biurze klubu mieszczącym się na lodowisku „Jastor” od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 13:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022