JKH GKS Jastrzębie wraca do gry o złoto Mistrzostw Polski!

Jastrzębscy hokeiści nie poddają się. Walczący o złoto Mistrzostw Polski JKH GKS, pokonał w niedzielę (24.03.) na własnym lodzie Cracovię 5:4. Zespół trenera Reznara przegrywa w rywalizacji obu drużyn już tylko 1:3.

Goście, którym wygrana dawała tytuł, lepiej rozpoczęli mecz. Po pierwszej tercji prowadzili 3:1, jednak za szybko uwierzyli w sukces. W drugiej na lodzie dominował JKH GKS, który po golach Kamila Górnego, Miroslava Zatko i Radka Prochazki objął prowadzenie. W ostatnich 20 minutach wynik podwyższył Mateusz Danieluk, a Cracovia nie była już w stanie odrobić strat. Walczymy do końca – mówił po meczu kapitan jastrzębian, strzelec jednej z bramek, Maciej Urbanowicz:

Wreszcie zaczęliśmy trafiać do bramki Cracovii – cieszył się napastnik GKS-u, Mateusz Danieluk:

O wygranej zdecydowała dziś nasza skuteczność – dodaje czeski napastnik GKS-u, Jirzi Zdenek:

Piąty mecz obu drużyn w poniedziałek (25.03.) na Jastorze. Jastrzębianie muszą wygrać, by przedłużyć swoje szanse na złoty medal. Początek spotkania o godzinie 18.00.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 5:4 (1:3, 3:0, 1:1)

• 0:1 (11:50) – Dudasz – L. Laszkiewicz
  • 0:2 (12:50) – Fojtik – Radziszewski
  • 1:2 (16:33) – Urbanowicz – Salamon
  • 1:3 (19:50) – D. Laszkiewicz – Besch – S. Kowalówka (5/4)
  • 2:3 (23:58) – Górny
  • 3:3 (26:34) – Zatko – Kral
  • 4:3 (34:26) – Prochazka – Kral
  • 5:3 (49:05) – Danieluk – Prochazka – Górny
  • 5:4 (57:43) – Słaboń – Piotrowski (4/5)

Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (od 19:50 Kosowski) – Górny (2), Zatko (2+10), Prochazka, Kral, Danieluk – Karliczek (2), Mateusz Rompkowski, Bordowski, Zdenek, Lipina (2) – Dąbkowski, Bryk (4), Kapica, Salamon, Urbanowicz – Pastryk, Labryga, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut.

Comarch Cracovia: Radziszewski – Besch (2), Dudasz (2), D. Laszkiewicz, S. Kowalówka, L. Laszkiewicz – Noworyta, A. Kowalówka (2), Fojtik, Valczak, Dvorzak – Kłys (2), Zieliński, Chmielewski, Rutkowski, Piotrowski – Kmiecik, Słaboń, Cieślicki.

Kary: JKH – 22 minuty (w tym 10 minut dla Miroslava Zatko), Cracovia – 10 minut (w tym 2 minuty kary technicznej).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:1 dla Cracovii.