JKH GKS Jastrzębie wygrał w Katowicach

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie nie składają broni w walce o półfinał mistrzostw Polski. Po czwartkowej (23.02.) porażce w Katowicach z tamtejszym GKS-em 2:5, w piątek (24.02.) pokonali rywala na jego lodzie 6:2 i wyrównali stan rywalizacji.

Już w 8-mej minucie wynik otworzył Arkadiusz Kostek, wprawdzie katowiczanie wyrównali ale jeszcze w tej samej tercji grę w przewadze wykorzystał Dominik Paś. W drugiej odsłonie meczu JKH GKS dwukrotnie pokonał Johnna Murray’a, trafiali Svec (szwec) i Sinegubovs. Trzecią tercję podobnie jak pierwszą zespól z Jastrzębia wygrał 2:1 co ciekawe jedną z bramek strzelając podczas gry w osłabieniu. Tym samy w ćwierćfinałowej rywalizacji mamy remis 1:1. Teraz walka przenosi się na Jastor. Dzisiaj (27.02) mecz numer 3 a jutro (28.02) czwarte spotkanie obu drużyn. Hokeiści z Jastrzębia bardzo liczą na wsparcie swoich kibiców. Emocji na pewno nie zabraknie. Początek obu starć na jastrzębskim lodzie zaplanowano na godzinę 18-tą.

24 lutego 2023, Katowice, 18:30

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

0:1 Kostek 07:26
1:1 Simek (Bepierszcz, Varttinen) 10:38
1:2 Paś (Huhdanpaa, Rajamaeki) 15:43, 5/4
1:3 Svec (Viinikainen, Kaleinikovas) 24:07
1:4 Sinegubovs (Freidenfelds) 29:41
2:4 Kolusz (Pasiut, Monto) 40:51, 5/3