Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie wygrywa z Podhalem Nowy Targ

Facebook Twitter

Wygrali zgodnie z planem. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali wczoraj (06.12.) na własnym lodzie niżej notowane Tauron Podhale Nowy Targ 2:1. Wygrana mogła być bardziej okazała, ale tym razem jastrzębianie byli bardzo nieskuteczni.

Fot. jkh.pl

Obie bramki strzelili w pierwszej tercji spotkania. Najpierw trafił Maciej Urbanowicz, a później pierwszą bramkę w jastrzębskich barwach strzelił Węgier Donat Szita. Co ciekawe przy tym golu asystował nowy zawodnik JKH GKS-u, Fin Tuukka Rajamaeki. Honorową jak się okazało, później bramkę goście zdobyli minutę przed końcem spotkania. Czy po meczu zadowolony był obrońca zespołu z Jastrzębia Mateusz Bryk?

Mateusz Bryk: Z trzech punktów tak, z samej gry- było dużo fajnych momentów. Poza momentami naszego rozkojarzenia cały czas prowadziliśmy grę. Oddaliśmy około 50 strzałów na bramkę Podhala. Myślę, że możemy być zadowoleni z przekroju całego meczu, może nie powinniśmy być zadowoleni z ilości bramek, które strzeliliśmy, bo okazji ku temu było dużo, a zabrakło snajperskiego instynktu.

Wczorajsze zwycięstwo jest dla nas ważne z kontekście walki o pierwszą czwórkę w tabeli przed play-offami – dodaje Mateusz Bryk:

Mateusz Bryk: Myślę, że to jest najważniejsze, bo to jest nasz jedyny cel na tę końcówkę sezonu, żeby trzymać ten kontakt, w tych meczach bezpośrednich urwać te punkty i starać się zmienić pozycję w tabeli. Wiadomo im wyżej, tym lepiej, zaczyna się u siebie i potem gra się- można powiedzieć- z teoretycznie słabszym rywalem. Z podniesioną głową możemy patrzeć w przyszłość i iść w stronę piątkowego (09.12.) meczu.

W piątek (09.12.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Katowice. Dodajmy, że zespół zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi, traci do czwartego GKS-u Tychy 6 punktów, ale ma rozegrane jedno spotkanie mniej od tyszan.

  • JKH GKS Jastrzębie – TAURON Podhale Nowy Targ 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
  • 1:0 Urbanowicz (Freidenfelds, Rajamaeki) 11:27
  • 2:0 Szita (Bryk, Freidenfelds) 15:36, 5/4
  • 2:1 Maunula (Neupauer, Tomasik) 58:18
  • JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Freidenfelds, Rajamaeki – Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec – Sevcenko, Bryk, Szita, Jarosz, Pelaczyk – Paś, Kamienieu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.
  • Strzały: 41 – 17 Kary: 2 min – 10 min.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023