Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie zbroi się przed nadchodzącym sezonem

Facebook Twitter

Po ostatnim sezonie, w którym drużyna zdobyła Puchar Polski, ale odpadła w pierwszej rundzie play- off zdecydowano o zmianach w drużynie. Odeszło kilku zawodników, głównie obcokrajowców a w ich miejsce klub pozyskał jak na razie 6. hokeistów.

www. jkh.pl

Ostatnio do zespołu dołączyło dwóch fińskich napastników: Artem Iossafov i Jesse Rohtla, wcześniej kontakty z klubem podpisali obrońcy: Łotysz Maris Jass i Słowak Henrich Jabornik oraz dobrze znani w Jastrzębiu- wychowanek klubu- Kamil Górny i były kapitan zespołu Maciej Urbanowicz. Ten ostatni wraca do JKH GKS-u po czterech latach przerwy:

Minęły 4 lata, drużyna z roku na rok gra coraz lepiej, ma coraz większe ambicje, chce powalczyć z tą czołówką o medale i zdecydowałem się wrócić, żeby drużynie pomóc w osiągnięciu celu. Mamy jakieś ambicje sportowe, chcemy je realizować i lód nas zweryfikuje w trakcie sezonu. Myślę, że medal jest tym minimum i chcemy go osiągnąć (…).

Ze wzmocnień zadowolony jest pierwszy trener zespołu, Słowak Robert Kalaber:

Zaczęło się od Maćka Urbanowicza, jestem zadowolony, że jest z nami bo to waleczny zawodnik, który nie lubi przegrywać a tego nam brakowało po odejściu Leszka Laszkiewicza. Podobnie Kamil Górny, który jest wychowankiem naszego klubu i z którym już pracowałem. Liczę także na obcokrajowców: Jass to doświadczony zawodnik, który grał na najwyższym poziomie w ligach europejskich, Finowie Jassie Rothla – kibice go znają, to jeden z najlepszych środkowych w polskiej lidze, z nim przychodzi jego krajan Artem Iossafov. Mamy plan wierzę, że to wszystko będzie dobrze funkcjonować, ale musimy to sprawdzić.

Niewykluczone, że do zespołu dołączą jeszcze kolejni hokeiści. Na razie trwają przygotowania do nowego sezonu, przed drużyną seria spotkań sparingowych:

Mamy plan sparingów, wykorzystamy je dobrze, chciałbym aby nasi młodzi zawodnicy zobaczyli inny poziom grania, nie tylko polską ligę. Tak naprawdę gramy wszystkie mecze z drużynami spoza naszego kraju, poza GKS-em Katowice, który wystąpi też tak jak my w Pucharze Wyszehradzkim. Chcę, by nasi gracze poczuli różnicę w graniu z przeciwnikami z zagranicy a z polskimi zespołami.

Po wygranym 4:1 sparingu z HC Frydek-Mistek zespół zagra teraz w międzynarodowym turnieju w czeskiej Porubie (od 6.08.). O co walczyć będzie JKH GKS w nadchodzącym sezonie?

Założenia i cele? Zobaczymy jak to będzie wyglądać na lodzie. Myślę, że mamy mocniejszą drużynę niż w zeszłym sezonie ale gdy człowiek czyta wszystkie wywiady, przegląda strony internetowe, ogląda wiadomości to widać, że nie tylko my się wzmocniliśmy ale wszystkie drużyny. Myślę, że liga zapowiada się bardzo ciekawie, Tychy będą miały bardzo ciężko, by obronić tytuł mistrzowski.

A nowy sezon Polskiej Hokej Ligi rusza 15 września, tego dnia JKH GKS Jastrzębie podejmie na inaugurację Re-Plast Unię Oświęcim. Przypomnijmy, że dwa dni wcześniej jastrzębianie zagrają na Jastorze o Superpuchar Polski z GKS-em Tychy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj