JKH GKS lepszy od Ciarko STS Sanok

Jubileusz swojego trenera uczcili zwycięstwem. To był mecz numer 300 Roberta Kalabera na ławce trenerskiej hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Jego zespół pokonał wczoraj (25.09.) na Jasorze Ciarko STS Sanok 4:2.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy od 6-tej minuty prowadzili 1:0. Jastrzębianie straty odrobili z nawiązką w drugiej tercji, gdy do bramki gości trafili Maciej Urbanowicz i Dominik Jarosz. W trzeciej odsłonie meczu gospodarze za sprawą dwóch goli Marka Hovorki podwyższyli prowadzenie, na co drużyna z Sanoka odpowiedziała tylko jednym trafieniem.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewną wygraną JKH GKS, a to oznacza, że przerwana została seria sześciu kolejnych porażek jastrzębian z zespołem z Sanoka. Jutro (27.09.) kolejny mecz na Jastorze. Tym razem przeciwnikiem jastrzębian będzie GKS Tychy (pocz. 17.00).

JKH GKS Jastrzębie – Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

0:1 Demkowicz (Witan) 05:18
1:1 Urbanowicz (Bryk, Hovorka) 22:13 5/4
2:1 Jarosz (Ł. Nalewajka, R. Nalewajka) 24:48
3:1 Hovorka (Phillips, Jarosz) 44:33
4:1 Hovorka (Phillips, Bryk) 47:29
4:2 Rąpała (Demkowicz) 53:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Hovorka, Urbanowicz – Klimiczek, Kostek, Phillips, Rac, Wróbel – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.